Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstają Splinter Cell i Assassin's Creed na gogle VR - sugerują nieoficjalne informacje

Za projekty odpowiada podobno Facebook.

Facebook uzyskał prawa do stworzenia nowych odsłon Splinter Cell i Assassin's Creed, które powstaną z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift - sugerują nieoficjalne doniesienia.

Serwis The Information, powołując się na anonimowych informatorów, twierdzi, że słynny serwis społecznościowy - właściciel wspomnianego sprzętu - nawiązał współpracę z Ubisoftem. Celem jest podobno przygotowanie gier o Samie Fisherze i zabójcach w kapturach pod VR.

Według dziennikarzy, w negocjacje z francuskim wydawcą był osobiście zaangażowany Mark Zuckerberg, a więc sam właściciel Facebooka. Menedżer liczy ponoć, że Assassin's Creed i Splinter Cell zainteresują goglami Oculus Rift nowych odbiorców, pomagając w rywalizacji z konkurencyjnymi urządzeniami od HTC i Valve.

Aby uzyskać dostęp do pełnej wersji artykułu The Information, trzeba zapłacić określoną kwotę. Fragment tekstu - w formie zrzutu ekranu - opublikował jednak Geoff Keighley, prowadzący popularną galę rozdania nagród The Game Awards.

Oczywiście do doniesień należy podchodzić z dystansem. Faktem jest jednak, że Ubisoft kilkukrotnie przekonywał, że chce wrócić do Splinter Cell, którego ostatnia odsłona - o podtytule Blacklist - ukazała się w 2013 roku. Firmie brakuje jednak zasobów.

Ponadto francuski wydawca nie stroni do eksperymentowania. Dowodem jest ujawniona na E3 gra Elite Squad - mobilna pozycja z postaciami pochodzącymi z różnych produkcji sygnowanych nazwiskiem Toma Clancy'ego.

Źródło: PC GamesN, The Information

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze