Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstają Splinter Cell i Assassin's Creed na gogle VR - sugerują nieoficjalne informacje

Za projekty odpowiada podobno Facebook.

Facebook uzyskał prawa do stworzenia nowych odsłon Splinter Cell i Assassin's Creed, które powstaną z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift - sugerują nieoficjalne doniesienia.

Serwis The Information, powołując się na anonimowych informatorów, twierdzi, że słynny serwis społecznościowy - właściciel wspomnianego sprzętu - nawiązał współpracę z Ubisoftem. Celem jest podobno przygotowanie gier o Samie Fisherze i zabójcach w kapturach pod VR.

Według dziennikarzy, w negocjacje z francuskim wydawcą był osobiście zaangażowany Mark Zuckerberg, a więc sam właściciel Facebooka. Menedżer liczy ponoć, że Assassin's Creed i Splinter Cell zainteresują goglami Oculus Rift nowych odbiorców, pomagając w rywalizacji z konkurencyjnymi urządzeniami od HTC i Valve.

Aby uzyskać dostęp do pełnej wersji artykułu The Information, trzeba zapłacić określoną kwotę. Fragment tekstu - w formie zrzutu ekranu - opublikował jednak Geoff Keighley, prowadzący popularną galę rozdania nagród The Game Awards.

Oczywiście do doniesień należy podchodzić z dystansem. Faktem jest jednak, że Ubisoft kilkukrotnie przekonywał, że chce wrócić do Splinter Cell, którego ostatnia odsłona - o podtytule Blacklist - ukazała się w 2013 roku. Firmie brakuje jednak zasobów.

Ponadto francuski wydawca nie stroni do eksperymentowania. Dowodem jest ujawniona na E3 gra Elite Squad - mobilna pozycja z postaciami pochodzącymi z różnych produkcji sygnowanych nazwiskiem Toma Clancy'ego.

Źródło: PC GamesN, The Information

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze