Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft o kontynuacjach Prince of Persia i Splinter Cell: walczymy o zasoby

Firma chciałaby powrotu obu serii.

Prince of Persia i Splinter Cell to dwie serie, które od kilku lat nie doczekały się kontynuacji. Ubisoft ponownie zapewnił, że chciałby przygotować nowe części, ale obecnie firmie brakuje odpowiednich środków.

Los obu wymienionych cykli poruszyli dziennikarze magazynu Game Informer podczas rozmowy z dyrektorem kreatywnym francuskiego wydawcy - Sergeiem Hascoetem.

- Uwielbiam Splinter Cell i Prince of Persia. Na razie nie mogę ujawnić żadnych konkretnych informacji, ale powiem jedynie, że obecnie walczymy o odpowiednie zasoby. To nie kwestia woli, a możliwości - podkreśla menedżer.

Ubisoft chce powrotu Prince of Persia

Co ciekawe, z przygód Księcia Persji narodziło się Assassin's Creed - jedną z odsłon postanowiono przekształcić w grę o zabójcach w kapturach. Hascoet wyjaśnił, że decyzję o zmianie projektu podjęto, ponieważ uznano, że „prototyp był na tyle wciągający, by zrobić coś nowego i świeżego”.

Zobacz: Czas powrotu: Splinter Cell i Prince of Persia

Ostatnia dużą częścią Prince of Persia są Zapomniane Piaski z 2010 roku. Tytuł osadzony między wydarzeniami z Piasków Czasu i Duszy Wojownika nie spotkał się z uznaniem recenzentów: w zależności od platformy, średnia ocen w serwisie Metacritic waha się od 57 do 77 procent.

Najnowszą odsłoną Splinter Cell jest zaś wydany w 2013 roku Blacklist. Gra oferowała między innymi trzy style rozgrywki, pozwalające realizować poszczególne zadania w różny sposób. Warto zaznaczyć, że w marcu w ofercie kanadyjskiego oddziału Amazon pojawiła się kontynuacja, a w kwietniu Ghost Recon Wildlands otrzymało misję powiązaną ze skradanką.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze