Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy Splinter Cell wkrótce - sugeruje noktowizor z oferty sklepu GameStop

„Dziesiąta gra z cyklu na horyzoncie”.

Wkrótce na rynku zadebiutuje kolejna odsłona serii skradanek o nazwie Splinter Cell - wynika z informacji ujawnionych przez amerykański GameStop.

W ofercie sklepu pojawiła się (już jednak usunięta) replika noktowizora, którego używa główny bohater cyklu, czyli agent Sam Fisher. Uwagę internautów zwrócił jednak dosyć nietypowy opis sprzedawanego produktu.

Na karcie katalogowej gadżetu napisano, że po „wydaniu dziewięciu bestsellerowych i wysokobudżetowych tytułów” z serii, „na horyzoncie” jest kolejna, dziesiąta odsłona. Nie przedstawiono jednak żadnych dodatkowych szczegółów.

Karta katalogowa noktowizora ze sklepu GameStop - źródło: GamingBolt

Nie jest jasne, czy nie doszło do pomyłki dotyczącej liczby gier, ponieważ do tej pory Splinter Cell doczekał się jedynie sześciu głównych części. Niewykluczone jednak, że pod uwagę wzięto też mniejsze projekty, w tym produkcje na PSP i 3DS oraz drugą wersję Double Agent.

Faktem jest jednak, że GameStop wspomniał o niezapowiedzianej dotychczas nowej odsłonie cyklu. Jeśli wierzyć amerykańskiemu sklepowi, tajemniczy tytuł powstaje i jest „na horyzoncie”, co może oznaczać, że premiera nie jest zbyt odległa.

Powrót Splinter Cell to kwestia czasu

Oczywiście do doniesień należy podchodzić z dystansem. Warto jednak zwrócić uwagę, że Ubisoft wielokrotnie zapewniał, że nie porzuci serii. Niedawno prezes firmy - Yves Guillemot - podkreślił, że deweloperzy eksperymentują z różnymi formami powrotu Splinter Cell.

Ostatnią częścią serii jest wydana w 2013 roku produkcja o podtytule Blacklist. Gra oferowała graczom między innymi trzy style rozgrywki, pozwalające realizować poszczególne zadania w różny sposób.

Źródło: GamingBolt

Następnie: Gears 5 - pierwsze oceny i gameplay

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze