Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trailer Kingdom Come: Deliverance skupia się na fabule

Od zera do bohatera.

Deweloperzy z czeskiego studia Warhorse opublikowali dziś nowy zwiastun gry Kingdom Come: Deliverance. Materiał skupia się na fabularnej warstwie produkcji.

Trailer przypomina, że głównym bohaterem średniowiecznego RPG jest niejaki Henryk, którego rodzice giną z rąk okrutnego najeźdźcy. Mężczyzna poprzysięga zemstę, ale najpierw musi odbyć stosowny trening i zostać rycerzem.

Twórcy zaznaczają, że historia nie będzie liniowa i dokonamy wielu różnych wyborów. Poza głównym wątkiem gracze otrzymają dostęp do szeregu pobocznych zadań, w których też podejmiemy decyzje wpływające na przebieg misji.

Akcja osadzona jest na terenach historycznej Bohemii. Twórcy postanowili wiernie przedstawić wspomniany okres - w grze zabraknie więc elementów fantastycznych pokroju magii czy potworów.

Kluczowy jest realizm: to między innymi skomplikowany system walki czy też szczegóły, jak zakładanie pancerza warstwami (noszenie hełmu może ograniczyć widoczność). Jest też alchemia z epoki, rozwój umiejętności, reputacja, skradanie, otwarty świat i oblężenia.

Kingdom Come: Deliverance debiutuje 13 lutego na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze
Komentarze