Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Franek Dolas zachęca do gry w Kingdom Come: Deliverance - zabawny żart twórców

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz i Jan Ptaszek.

Na profilach społecznościowych Kingdom Come: Deliverance twórcy gry opublikowali żart w formie mema z Frankiem Dolasem - głównym bohaterem kultowej polskiej komedii „Jak rozpętałem drugą wojnę wojnę światową”.

Grafika w zabawny sposób nawiązuje do sceny, w której postać w trakcie przesłuchiwania przez funkcjonariusza Gestapo mówi, że nazywa się Grzegorz Brzęczyszczykiewicz. Celowo używa tak skomplikowanego imienia i nazwiska, by utrudnić ich wymowę Niemcowi.

Opublikowana przez deweloperów grafika przedstawia Dolasa z podpisem „Kingdom Come: Deliverance. The amorous adventures of bold Sir Hans Capon”. Drugi fragment to nazwa drugiego fabularnego DLC do gry, w Polsce wydanego pod tytułem „Miłosne przygody śmiałego pana Jana Ptaszka”.

„Grzegorz Brzęczyszczykiewicz wie, jak się czujecie, kiedy opowiadacie znajomym o Kingdom Come: Deliverance. Miłosne przygody śmiałego pana Jana Ptaszka…” - napisano we wpisie dołączonym do wspomnianego obrazka.

Dodatek, do którego odnoszą się twórcy, skupia się na tytułowym bohaterze, próbującym zdobyć serce „najpiękniejszej z niewiast”. W realizacji celu pomaga przyjacielowi sterowany przez gracza Henryk, wykonując trzy zadania - czytając miłosne wiersze, przygotowując nocną schadzkę i starając się powstrzymać rozeźlonego rzeźnika.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze