Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance to idealny dowód na to, że średniowieczne RPG może intrygować nawet bez magii, smoków i potworów.

Spotlight

Najważniejsze

Kingdom Come: Deliverance 2 w produkcji?

Zagadkowe zdjęcie z Twittera.

Daniel Vįvra, jeden z głównych producentów studia Warhorse Studios, odpowiedzialnych za Kingdom Come: Deliverance, opublikował zdjęcie, z którego można wywnioskować, że tworzona jest kontynuacja realistycznego RPG-a.

Technologia Kingdom Come Deliverance na konsolach

Kingdom Come Deliverance to bez dwóch zdań interesujące RPG. Odpowiada na intrygujące pytania - co by się stało gdyby formuła znana z serii The Elder Scrolls została zastosowana w tytule z akcją w przesiąkniętej historią, rzeczywistej lokacji? Ponadto, co by było, gdyby niezbyt nowoczesna już technologia Skyrima została zastąpiona jednym z najpotężniejszych obecnie silników do tworzenia gier?

Ten debiutancki projekt czeskiego Warhorse Studios, ambitny, crowdfundingowy przedstawiciel gatunku RPG, wykorzystuje technologię CryEngine - tak samo jak Ryse, Prey i Homefront The Revolution - ale ze światem w stylu Skrima. Od pięknych, gęstych lasów, po idylliczne, środkowoeuropejskie wioski z początku XV wieku - większość terenów w świecie gry wygląda niemal foto-realistycznie, ale jednocześnie przyziemnie. Największą różnicą pomiędzy tą grą, a tytułami jak Skyrim, jest wykluczenie aspektów fantasy na rzecz elementów historycznych. Nie ma tu smoków i magii, a główny nacisk jest kierowany na brutalną walkę w królestwie Bohemii.

Wybór CryEngine dla tego projektu świadczy o poziomie ambicji, zwłaszcza że nawet bardziej doświadczeni developerzy mają trudności z uzyskaniem optymalnych rezultatów w tej technologii. W końcu Homefront The Revolution, z podobnie otwartym światem, miał poważne problemy z wydajnością podczas premiery, gdzie momentami liczba wyświetlanych klatek na sekundę mogła spaść nawet poniżej 20. Czy Kingdom Come Deliverance cierpi na podobne problemy, czy może 22 gigabajtowa łatka udostępniona pierwszego dnia gwarantuje płynność na wszystkich platformach?

Czytaj więcej...

Kingdom Come: Deliverance - Recenzja

Kingdom Come: Deliverance to przykład gry stworzonej z pasją, którą twórcy włożyli w każdy, nawet najmniejszy element rozgrywki. Mimo licznych błędów, gra ma swój specyficzny urok i trudno się od niej oderwać. Większość niedociągnięć ignorujemy, by kontynuować czerpanie przyjemności z wędrówki po średniowiecznych Czechach.

Na pierwszy rzut oka widać, że Warhorse Studios to zespół złożony z pasjonatów historii. Poznajemy tło, czyli konflikt o tron Bohemii pomiędzy Wacławem IV Luksemburskim a Zygmuntem Luksemburskim. Główny bohater - Henryk - jest prostym synem kowala, a wielka polityka właściwie nie dotyczy go w życiu codziennym. Przynajmniej do czasu.

Armia agresora Zygmunta chce zrobić przykład z jednej wioski, przy życiu pozostawiając jedynie tych, którzy zdążą w porę uciec. Tak się składa, że to wieś rodzinna bohatera. Chłopak cudem uchodzi z życiem. Cała kampania przedstawia rozwój głównego bohatera od prostego chłopa do kogoś znacznie bardziej poważanego w środowisku mieszczan i szlachty. Nie ratuje świata, nie staje się królem - to nie jest tego typu opowieść.

Czytaj więcej...

Kolejna duża aktualizacja Kingdom Come: Deliverance za dwa tygodnie

Naprawi uszkodzone zadania i udoskonali płynność.

Debiutujące dzisiaj Kingdom Come: Deliverance otrzymało już dużych rozmiarów aktualizację, ale gracze nadal natykają się na wiele błędów. Autorzy poinformowali jednak, że na usunięcie większości wykrytych usterek trzeba poczekać co najmniej dwa tygodnie.

Kingdom Come: Deliverance jest już dostępne na PC i konsolach PS4 oraz Xbox One. Pracujemy jeszcze nad recenzją, chcąc zaoferować opinię po ukończeniu nie tylko głównego wątku, ale i wielu zadań pobocznych. Przygotowaliśmy jednak krótki materiał wideo.

Kingdom Come: Deliverance - pierwsze recenzje

Realistyczna przygoda i garść błędów.

Kingdom Come: Deliverance debiutuje dziś na PC, PS4 i Xbox One. Niektóre media opublikowały już recenzje debiutanckiego RPG od czeskiego studia Warhorse. Pierwsze opinie wydają się dosyć mieszane, choć głównym problemem nie wydaje się fabuła czy rozgrywka.

Kingdom Come: Deliverance z trailerem przypominającym o premierze

Premiera Kingdom Come: Deliverance już jutro - 13 lutego - w związku z tym twórcy projektu opublikowali nowy zwiastun gry, przypominający o debiucie. Tytuł zmierza na PC, PS4 i Xbox One.

Warto zaznaczyć, że przed pierwszym uruchomieniem gry staniemy przed koniecznością pobrania aktualizacji zajmującej około 23 GB. Autorzy wprowadzą szereg zmian, usprawniających wiele elementów rozgrywki.

Akcję produkcji osadzono w średniowiecznym Królestwie Czech. Deweloperzy stawiają na autentyczność, co oznacza, że nie zabraknie wielu odniesień do wydarzeń historycznych.

Czytaj więcej...

To był bardzo zaskakujący i nietypowy pokaz premierowy Kingdome Come: Deliverance. Nie było stanowisk z grą, wygodnych foteli i dużych ekranów. Przedstawiciele mediów zostali zaproszeni do Centrum Dawnych Sztuk Walk przy ulicy Kolejowej w Warszawie, a w zamian przeszli porządny, fizyczny „wycisk”.

Kindom Come: Deliverance - gameplay prezentuje atak na obóz

Studio Warhorse z Czech przygotowało nowy materiał wideo z Kindom Come: Deliverance, prezentując kilkanaście minut ze średniowiecznej produkcji RPG.

Dwójka narratorów opisuje ogólne zadanie: postać musi wykonać zwiad i zbadać okoliczny obóz bandytów, a następnie wraz z pozostałymi wojami przeprowadzić atak na placówkę.

Bohater rusza więc w stronę miejscowości Přibyslav, rozprawiając się najpierw z kilkoma pojedynczymi żołnierzami, lecz wkrótce schodzi z konia i przedziera się przez sielankowy las. Świetnym sposobem na rozpoznanie wroga okazuje się być przebranie za jednego z rzezimieszków.

Czytaj więcej...

Nowy trailer Kingdom Come: Deliverance skupia się na walce

Twórcy symulatora średniowiecza - Kingdom Come: Deliverance - opublikowali nowy materiał wideo z produkcji, koncentrując się na prezentacji systemu walki.

- Przy projektowaniu walki skupiliśmy się na wciągającym systemie pierwszoosobowej walki wręcz. Miał być jak najbardziej realistyczny, a jednocześnie prosty w obsłudze, jak typowy FPS - komentuje producent Daniel Vįvra z czeskiego Warhorse Studios.

- System powiązany jest z silnikiem fizycznym, co znaczy, że miecze uderzają o siebie i o pancerze. Każdy cios ma oparcie w silniku, a każda postać ma ponad trzydzieści stref trafienia i cztery warstwy pancerza - dodają twórcy.

Czytaj więcej...

Trailer Kingdom Come: Deliverance skupia się na fabule

Deweloperzy z czeskiego studia Warhorse opublikowali dziś nowy zwiastun gry Kingdom Come: Deliverance. Materiał skupia się na fabularnej warstwie produkcji.

Trailer przypomina, że głównym bohaterem średniowiecznego RPG jest niejaki Henryk, którego rodzice giną z rąk okrutnego najeźdźcy. Mężczyzna poprzysięga zemstę, ale najpierw musi odbyć stosowny trening i zostać rycerzem.

Twórcy zaznaczają, że historia nie będzie liniowa i dokonamy wielu różnych wyborów. Poza głównym wątkiem gracze otrzymają dostęp do szeregu pobocznych zadań, w których też podejmiemy decyzje wpływające na przebieg misji.

Czytaj więcej...

Ponad godzina gameplayu z Kingdom Come: Deliverance

Studio Warhorse zorganizowało internetową prezentację, podczas której przedstawiło ponad godzinny fragment rozgrywki z Kingdom Come: Deliverance - gry RPG osadzonej w średniowiecznych Czechach.

Nagranie jest rozszerzoną wersją gameplayu sprzed kilku dni. Pokazane ujęcia pochodzą z wersji, którą można było zapoznać się na tegorocznych targach E3.

Prezentację podzielono na trzy części. W pierwszej skupiono się na wątku fabularnym, przedstawiając początek produkcji. Kierując głównym bohaterem - synem lokalnego kowala - gracz wykonuje pierwsze zadania i zapoznaje się z podstawowymi mechanizmami zabawy.

Czytaj więcej...

Średniowieczny gameplay z Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance otrzymało niedawno konkretną datę premiery, a na targach E3 twórcy z Warhorse Studios - za pośrednictwem Deep Silver - pokazali nowe ujęcia rozgrywki.

Materiał wideo od kanału PlayStation Access stawia na częste porównania z cyklem The Elder Scrolls, co faktycznie można odczuć - choć głównie przez elementy interfejsu, przypominające Oblivion.

Poza tym, jedyne co łączy popularny cykl Bethesdy z Kingdom Come to reprezentowanie gatunku RPG. Czeska produkcja jest bowiem realistycznym przedstawieniem średniowiecza, bez magii i potworów - chyba że mowa o ludziach.

Czytaj więcej...

Kingdom Come: Deliverance niemal ukończone

Zostały błędy do usunięcia.

Kingdom Come: Deliverance debiutowało na Kickstarterze jeszcze na początku 2014 roku, lecz wszystko wskazuje na to, że na premierę nie będziemy musieli czekać już dużo dłużej, choć nie podano dokładnej daty wydania.

Deweloperzy ze studia Warhorse pojawili się na Gamescomie, gdzie pokazali debiutancki projekt - osadzone w średniowiecznych realiach Kingdom Come: Deliverance. Serwis 4gamer opublikował kilkuminutowy materiał, który prezentowano na targach.

Pół godziny rozgrywki z wersji beta Kingdom Come: Deliverance

Średniowieczna gra RPG od deweloperów z Czech - Kingdom Come: Deliverance - już 3 marca przejdzie z wersji alpha do beta, co wiąże się z wprowadzeniem szeregu istotnych nowości.

Pojawi się między innymi kolejna linia fabularna, z systemem zadań i akcją umieszczoną w niedostępnej wcześniej lokacji. Do tego przerywniki filmowe i drzewka dialogowe.

W wersji beta znajdziemy też pierwszą większą bitwę i nowe wyposażenie dla postaci, w tym buławy i tarcze. Jest też wielki las, w którym łatwo można się zgubić.

Czytaj więcej...

Beta średniowiecznego Kingdom Come: Deliverance w przyszłym roku

Beta średniowiecznej gry RPG Kingdom Come: Deliverance rozpocznie się najpewniej w pierwszym kwartale przyszłego roku - wynika z najnowszego materiału wideo od twórców.

Poprzednio mówiło się o rozpoczęciu testów jeszcze zimną tego roku. Obecnie trwa zamknięta faza alpha, ale beta miała wiązać się z publikacją bardziej rozbudowanej wersji w programie Early Access na Steamie.

Wtedy też mamy otrzymać wszystkie bazowe systemy rozgrywki, ogólną fabułę, pierwszą większą bitwę i oblężenie, powiększenie obszaru mapy czy też dodatek w postaci tarcz.

Czytaj więcej...

Twórcy średniowiecznego RPG Kingdom Come: Deliverance pierwotnie zapowiedzieli swój projekt na konsole nowej generacji, jednak nie byli pewni, na jakich warunkach będą mogli wydać grę. Z najnowszej aktualizacji na Kickstarterze dowiadujemy się, że Sony i Microsoft oficjalnie zatwierdzili produkcję na swoich systemach, do samodzielnej publikacji.