Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa gra twórców Kingdom Come: Deliverance wciąż powstaje

Tajemniczy projekt.

Nowa oferta pracy na stronie studia Warhorse zdaje się potwierdzać, że twórcy Kingdom Come: Deliverance wciąż pracują nad nowym, nieogłoszonym jeszcze projektem.

Jak zauważa serwis Gamingbolt, na oficjalnej stronie czeskiego studia pojawiła się oferta stanowiska projektanta filmowej warstwy niezapowiedzianej produkcji AAA. Z szczegółowego opisu pozycji dowiadujemy się, że zadaniem nowego członka zespołu byłoby „tworzenie cutscenek pełnych humoru oraz akcji”.

Co ciekawe, w zestawieniu „mile widzianych” umiejętności potencjalnego kandydata pojawia się podpunkt o zdolności tworzenia gier w otwartym świecie przy użyciu silnika CryEngine. Każdy z wymienionych elementów może sugerować prace nad Kingdom Come: Deliverance 2. Wciąż brak jednak oficjalnego potwierdzenia.

Nie jest tajemnicą, że nowy projekt Warhorse powstaje już od dłuższego czasu. Sequel do Kingdom Come Deliverance wydaje się najbardziej prawdopodobną opcją. Zarówno zakończenie pierwszej części, jak i tajemnicze komunikaty studia sugerowały, że opowieść Henryka doczeka się kontynuacji.

Pojawiły się już nawet pierwsze podejrzenia odnośnie fabuły. Akcja ma podobno przenieść się o sto lat w przyszłość, a więc w okolice 1506 roku. Niestety twórcy pozostają bardzo wstrzemięźliwi w jakichkolwiek ogłoszeniach. Sporym zawodem okazała specjalna prezentacja zorganizowana w 2021 roku, podczas której zamiast zapowiedzi gry otrzymaliśmy pokaz… mydła.

Dla przypomnienia, Kingdom Come: Deliverance to całkiem udany RPG w średniowiecznych klimatach. Produkcja stawia na wierne odwzorowanie realiów historycznych i maksimum realizmu. Wcielamy się we wspomnianego wcześniej Henryka, który mierzy się z okrucieństwami wojny. Tytuł zebrał masę pozytywnych recenzji, nawet mimo braku magii, smoków i potworów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze