Skip to main content

Kingdom Come: Deliverance - jak zacząć, porady na start

Najważniejsze wskazówki.

Kingdom Come: Deliverance jest dostępne za darmo w sklepie Epic Games Store. Wystarczy otworzyć aplikację EGS na PC i dodać grę do swojej biblioteki. Oferta obowiązuje do 20 lutego, do godziny 17:00.

Produkcja czeskiego studia Warhorse to realistyczne, średniowieczne RPG z akcją rozgrywającą się na początku XV wieku w Królestwie Czech, w trakcie najazdu sił Węgier i Chorwacji.

Gdy rozpoczynamy przygodę, przechodzimy do pierwszej misji i oswajamy się z podstawami w zadaniu Niespodziewana wizyta. W naszym poradniku wyjaśniamy, jak spłacić dług czy też zdobyć worek węgla.

Później przygoda otwiera się, z biegiem czasu oferując coraz więcej swobody i możliwości. Mechanika bywa tu całkiem skomplikowana, dlatego warto zapoznać się najważniejszymi zagadnieniami - choćby dowiedzieć się więcej o interfejsie i ikonach na ekranie, inwentarzu, dzienniku i kodeksie czy jak zapisać grę.

Istotne jest też używanie miecza. System walki jest rozbudowany i wymaga przyzwyczajenia, ale ostatecznie potrafi sprawić sporą satysfakcję. Nieraz jednak z pewnością zostaniemy ranni, więc warto zadbać o zdrowie postaci.

Bohater zdobywa doświadczenie w różnych dziedzinach, a rozwój postaci pozwala wyspecjalizować Henryka w różnych dziedzinach. Może na przykład stać się mistrzem skradania i kradzieży.

Twórcy przygotowali spory nacisk na aspekt odgrywania roli. Ważnym aspektem gry jest więc odpowiednie wykorzystanie charyzmy czy perswazji. Z niejednej nieciekawej sytuacji można się wymigać, o ile zainwestujemy w odpowiednie statystyki.

Zobacz na YouTube

Kingdom Come: Deliverance jest dostępne za darmo tylko na PC. Przed rozpoczęciem zabawy warto więc zapoznać się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi.

Zobacz: Kingdom Come: Deliverance - Poradnik, Solucja

Zobacz także