Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Rękojeść bez ostrza

Misja poboczna, w której możemy zdobyć cenny przedmiot.

Jedno z zadań pobocznych w Torment: Tides of Numenera, którego wykonania możesz podjąć się w trakcie przebywania w Rozległych Trzewiach. Dostaniesz się do nich z Dziedzińca Memoviry podczas wykonywania misji głównej o nazwie Cena Dracogena. Aby przystąpić do wykonywania bieżącego zadania musisz wejść w interakcję z cystą (#3 na mapie Rozległe Trzewia).

W trakcie tej akcji rozpocznie się wizja. Po jej zakończeniu ponownie wchodź w kontakt z cystą i ponawiaj kolejne wizje tak długo, aż pęcherz pęknie i wyjdzie z niego abykos, który wskoczy w przepaść. Następnie przeszukaj pozostałe strzępy, dzięki czemu odnajdziesz Hipnotyczną Rękojeść.

Przejście do Wnętrza kateny (1).

Przejdź do ekranu ekwipunku i skorzystaj na przedmiocie z opcji Użyj. W ten sposób zbadasz artefakt i odkryjesz na nim napis Ioxu. Jeśli nie zabiłeś go w zadaniu dodatkowym o nazwie Anatema, to możesz udać się do mężczyzny (#10 na mapie Rozległe Trzewia) i wypytać go przedmiot. W przeciwnym przypadku będziesz musiał działać na własną rękę.

Skieruj się do Małego Nihliesha (#9 na mapie Rozległe Trzewia), a potem do Wnętrza kateny (1 na obrazku powyżej) znajdującej się na północnym zachodzie lokacji. Jest to część wielkiego pojazdu, którego pierwszy fragment mogłeś zobaczyć na Dziedzińcu Memoviry.

Źródło energii (1).

W środku omiń rozmawiające ze sobą duchy i kieruj się przed siebie jedynym możliwym korytarzem. W końcu trafisz do źródła energii (1 na obrazku powyżej), z którym wejdź w interakcję. Aby sprawa zakończyła się sukcesem możesz postąpić na dwa sposoby.

Pierwszy, to zignorowanie duchów, które zaczną z tobą rozmowę w trakcie dotknięcia maszynerii. Jeśli to uczynisz, to będziesz musiał zaliczyć testy związane ze zwinnymi rękami, wiedzą o maszynerii i ewentualnie rozwalaniem, żeby uporać się z całym systemem. Druga możliwość to nawiązanie kontaktu z duchami i przekonanie ich do swojego zdania korzystając z perswazji, oszustwa i anamnezy.

Bez względu na sposób działania otrzymasz Międzywymiarowe Źródło Energii. Teraz należy połączyć je z hipnotyczną rękojeścią. Możesz w tym celu udać się do Ioxu lub zrobić to samemu korzystając z wiedzy mistycznej i wiedzy o maszynerii. W drugim przypadku przejdź do ekranu ekwipunku, wybierz hipnotyczną rękojeść i opcję użyj przedmiotu.


Spis treści: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Podwójny kłopot

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Wyzwoleniec

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Utkwiłeś na Obcym Wybrzeżu


W ten sposób zdobędziesz 25 punktów doświadczenia oraz stworzysz Międzywymiarowy Skalpel - lekką broń oraz narzędzie umożliwiające otwieranie paszczy w Trzewiach bez konieczności spełniania ich zachcianek. Korzystając z niego w ten sposób wpływasz jednak negatywnie na poziom zadowolenia Wykwitu.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze