Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Wyzwoleniec

Bierzemy udział w aukcji niewolników.

Jest to jedna z misji pobocznych, która jest dostępna w Dziedzińcu Memoviry - jednej z lokacji w Torment: Tides of Numenera. Aby ją rozpocząć udaj się na aukcję niewolników (#4 na mapie Dziedziniec Memoviry) i rozpocznij rozmowę z Parsimem Flintem prowadzącym aukcję. Możesz wypytać go o kilka rzeczy związanych z niewolnictwem, a następnie wyrazić zainteresowanie zakupem jednego z niewolników.

Wprawdzie początkowo Parsim powie, że wymagane są specjalne dokumenty, ale w końcu przymknie oko na ten zbędny szczegół. Flint zaproponuje jednego z ludzi za 400 błyszków. Możesz przystać na tę cenę lub przeprowadzić negocjacje i kupić go za 300 błyszków. Po wykupieniu dowiesz się, że niewolnik ma na imię Coty.

Handlarz niewolnikami Parsim Flint (1), uwolniony Coty (2) oraz Brusca (3).

Rozpocznij z nim rozmowę, a dowiesz się, że jest złodziejem (możesz zlecić mu zadania związane z kradzieżami). Jeśli wypytasz go więcej, to opowie historię związaną ze swoją siostrą. Powiedz, że chcesz darować mu wolność - Coty z jednej strony się ucieszy, ale z drugiej stwierdzi, że i tak zacznie kraść, ponieważ nie potrafi nic innego.

Możesz wykorzystać jego talenty, aby zdobyć nieco błyszków albo zdobyć osobliwość (cenny przedmiot). Jeśli zlecisz mu jakąś misję, to skorzystaj z odpoczynku, aby minął dzień, po czym wróć do Coty'ego. Nie wykorzystuj jednak jego zdolności ponownie, ponieważ zostanie złapany i zabity.

Jeśli chcesz pomóc znaleźć chłopakowi pracę, to będziesz miał kilka możliwości:

  • Porozmawianie z Bruską (#6 na mapie Dziedziniec Memoviry) - strażniczka początkowo niechętnie będzie patrzeć na rekruta, ale możesz przekonać ją do zatrudnienia chłopaka korzystając z oszustwa lub opłacając jego ekwipunek w cenie 300 błyszków.
  • Rozmowa z Sundermunem Starszym (#4 na mapie Rozległe Trzewia) - możesz przekonać handlarza, żeby przyjął Coty'ego do swojego cechu. Kosztuje to 140 błyszków lub skorzystanie ze zdolności perswazji.
  • Zatrudnienie w Świątyni Chili Wielkiej (#7 na mapie Rozległe Trzewia) - kobieta nazywana Spostrzegawczą Drobiną przyjmie Coty'ego do pracy bez żadnych warunków ani opłat.
  • Poświęcenie go do otwarcia paszczy w Małym Nihleshu (#9 na mapie Rozległe Trzewia) - opcja ta jest związana z zadaniem dodatkowym Nowonarodzona paszcza.
  • Sprzedanie go Dekantusowi - postać ta pojawia się w centrum Dziedzińca Memoviry wraz z postępami w fabule.

Spis treści: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Mądrość Feniksa

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Odcięte dziecko

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Podwójny kłopot


Bez względu na to, który z licznych wariantów załatwienia sprawy wybierzesz, zaproponuj go Coty'emu. Kiedy chłopak się zgodzi zadanie zostanie zaliczone.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze