Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Street Fighter 6 zaoferuje innowacyjne opcje dostępności

Bijatyka dla każdego.

W Street Fighter 6 znajdziemy masę funkcji, które ułatwią rozgrywkę graczom z niepełnosprawnościami. Gra zaoferuje rozbudowany system dźwięków, dzięki którym łatwiej rozeznamy się w sytuacji podczas pojedynku.

Szczęśliwcy, którzy zyskali dostęp do zamkniętej bety, poinformowali o szerokim wachlarzu opcji, które mają uczynić grę bardziej przystępną. Znajdziemy wśród nich różnego rodzaju efekty dźwiękowe, sygnalizujące chociażby odległość dzielącą nas od przeciwnika czy rodzaje wykonywanych ciosów.

Ułatwienia dostępu w grze: możesz włączyć efekty dźwiękowe, które będą wyróżniały konkretne sytuacje. Przykłady obejmują odległość do przeciwnika i różne sygnały, zależne od tego, czy wprowadzasz niski, średni czy wysoki atak” - opisuje jeden z graczy, pokazując menu z gry. W materiale niżej widzimy natomiast nagranie z wyciszonym dźwiękami tła, by opcje dostępności były lepiej słyszalne.

Coraz więcej deweloperów decyduje się na umieszczenie opcji dostępności w swoich produkcjach. Podobne funkcje zobaczymy także w God of War: Ragnarok, a wcześniej pojawiły się już w The Last of Us Part 2 i 1.

Street Fighter 6 znajduje się obecnie w fazie zamkniętej bety. Twórcy nie zdradzili jeszcze potencjalnego terminu, w którym gra zostanie udostępniona do otwartych testów. Tytuł ma zadebiutować w 2023 roku na PC oraz konsolach PS4, PS5 i Xbox Series X/S.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze