Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Steam z dodatkowymi opcjami filtrowania treści

Pomogą użytkownikom ukryć „kontrowersyjne” gry.

Na platformie Steam firma Valve wprowadziła dodatkowe opcje filtrowania treści. Nowości są elementem zmian w sposobie dystrybucji produkcji uznawanych za „kontrowersyjne”.

Użytkownicy mogą teraz ustalić, by wyszukiwarka pomijała nie tylko tytuły z określonego gatunku, ale też opracowane przez dane studio lub polecane przez wskazanego kuratora. Z 3 do 10 zwiększono także maksymalną liczbę określeń (tagów), które serwis ma zignorować.

Wprowadzono również dwa osobne filtry dotyczące gier dla dorosłych. Pierwszy związany jest z projektami dla pełnoletnich graczy, ale pozbawionymi przemocy i elementów seksualnych. Drugi dedykowany jest pozycjom z treściami jednoznacznie erotycznymi.

Rozszerzony opis treści dla dorosłych w Left 4 Dead 2

To nie wszystko, ponieważ Valve wymaga od twórców dokładniejszego opisywania brutalnych produkcji i tytułów o charakterze seksualnym, by klienci wiedzieli, na co konkretnie trafią po zakupie. Stosowna informacja wyświetli się przy wejściu na kartę katalogową.

Jednocześnie firma obiecuje dalszą walkę z trollami, czyli osobami, które nie zamierzają „w dobrej wierze tworzyć i sprzedawać gier”. W minionych tygodniach rozwiązano współpracę z kilkoma tego typu deweloperami, w tym autorem symulatora strzelaniny w szkole.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze