Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Battlefront bez klas postaci i drużyn graczy

Będzie za to system Partnerów.

Studio DICE potwierdziło, że w sieciowej strzelance Star Wars Battlefront zrezygnowano z klas postaci i drużyn graczy.

A może wspólne grzybobranie?

Pięcioosobowe zespoły oraz archetypy żołnierzy stały się standardem w serii Battlefield. Jednak w przypadku nowej produkcji deweloperzy starają się odejść od utrwalonych schematów - informuje serwis GamesRadar, powołując się na magazyn OXM.

Gracze swobodnie wybiorą przenoszone wyposażenie i bronie, odblokowywane wraz z postępami i punktami doświadczenia.

Zamiast drużyn twórcy wprowadzają funkcję Partnerów, gdzie dwójka graczy wspólnie wkroczy na pole bitwy. Możliwe będzie podejrzenie pozycji znajomego na radarze czy odradzanie się obok kolegi.

Jeśli jeden z partnerów jest na wyższym poziomie, drugi gracz otrzyma dostęp do wszystkich odblokowanych przez niego elementów ekwipunku.

W grze zabraknie kampanii fabularnej. Otrzymamy specjalne misje, które rozegramy w samotności lub w kooperacji, także na podzielonym ekranie - tu zapewne ponownie przyda się system Partnerów.

Cechą wyróżniającą Battlefront na tle serii Battlefield jest także fakt, że strzelanka nie zaoferuje opcji celowania przez przyrządy broni, a jedynie „z biodra”.

Gra ukaże się 19 listopada na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze