Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spintires usunięte ze sprzedaży na Steamie przez poważny błąd

Twórca: to nie sabotaż.

Symulator jazdy ciężarówką po bezdrożach - Spintires - usunięto ze sprzedaży na Steamie po tym, jak w grze „aktywował się” poważny błąd, powodujący awarię po kilku minutach od włączenia gry.

Fani spekulują, że być może nie jest to przypadkowa awaria, lecz „ładunek” z opóźnionym zapłonem, celowo pozostawiony w kodzie gry przez twórcę.

Nie jest bowiem tajemnicą, że główny deweloper - Paweł Zagrebelny z Rosji - nie jest w najlepszych stosunkach z wydawcą. Brytyjskie Oovee ma być winne sporo pieniędzy.

Sprawę w szczegółach poruszaliśmy niedawno w obszernym artykule, przedstawiającym obie strony konfliktu.

Teraz zarówno Oovee, jak i sam Zagrebelny stanowczo dementują doniesienia mówiące o celowym sabotażu. Wydawca zapewnia, że trwają prace nad usunięciem błędu.

„Wierzymy, że zidentyfikowaliśmy problem i właśnie testujemy poprawkę otrzymaną od Pawła, który zapewnia, że jest gotowy na dalszą pomoc” - napisano na oficjalnym forum.

Sam Zagrebelny nie rozumie, skąd wzięły się plotki o sabotażu, a jako przyczynę poważnego błędu podaje wbudowane w Spintires zabezpieczenie przeznaczone do walki z piratami.

„Jest pewien błąd związany z upływem czasu (system kontroli, sprawdzający, czy gra została złamana)” - wyjaśnia we własnym komunikacie. „Nie został naprawiony w porę, ponieważ nie mamy żadnej drogi komunikacji z Oovee.”

Obecnie faktem jest wycofanie gry ze sprzedaży na Steamie oraz wstrzymanie prac nad kolejną aktualizacją. Nie wiadomo, kiedy produkcja ponownie będzie dostępna.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze