Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Naprawiono poważny błąd w Spintires

Gra wróciła do oferty Steama.

Twórcy Spintires - symulatora jazdy ciężarówką - usunęli poważny błąd, który powodował, że gra wyłączała się po kilku minutach od uruchomienia. Jednocześnie tytuł wrócił do oferty Steama, z której wycofano go po tym, gdy okazało się, że dalsza zabawa nie jest możliwa.

We wpisie opublikowanym na łamach forum platformy Valve przedstawiciele firmy Oove (wydawcy produkcji) przeprosili za zaistniałe problemy. Dodali, że w ciągu kilku najbliższych dni wydadzą obszerne oświadczenie, w którym wyjaśnią całą sytuację.

Ujawnione zostaną też szczegóły na temat następnej aktualizacji gry, nad którą prace trwają od początku bieżącego roku. Testy łatki mają rozpocząć się w przyszłym tygodniu.

Niektórzy podejrzewali, że błąd był wynikiem sabotażu dokonanego przez głównego dewelopera Spintires, Pawła Zagrebelnego. Wraz ze swoim zespołem znajduje się w napiętych stosunkach z firmą Oove, którą oskarża o niewywiązywanie się z należnych płatności.

O zaistniałym konflikcie pomiędzy oboma stronami szczegółowo pisaliśmy w w opublikowanym niedawno artykule.

Sam Zagrebelny zaprzeczył, jakoby był odpowiedzialny za celowe działanie na szkodę gry. Według niego, przyczyną poważnego błędu, który uniemożliwiał rozgrywkę, były zabezpieczenia antypirackie.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze