Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wydawca Spintires rozwiązał konflikt z programistą, w planach dodatki

Mody, DLC, a nawet sequel.

Prace nad symulatorem Spintires zostały wznowione, po tym jak wydawca zdołał dojść do porozumienia z głównym programistą produkcji.

Brytyjska firma Oovee została w przeszłości oskarżona o wstrzymywanie wypłat należnych twórcy gry - Rosjaninowi Pawłowi Zagrebelnemu.

Ta ciężarówka ma już dość

Posiadacze produkcji narzekali na błędy po premierze na Steamie i obawiali się, że brak aktualizacji i wiadomości ze strony wydawcy oznacza, że produkcja została porzucona.

Po miesiącach milczenia Oovee powróciło, przyznało się do problemów z komunikacją i obiecało wspierać grę - z pomocą Zagrebelnego.

„Rozmiar naszej społeczności przerósł oczekiwania i nie byliśmy w stanie szybko na to odpowiedzieć” - napisano w oświadczeniu.

Wydawca zapowiada, że usprawni testowanie i kontrolę jakości, a podstawowa wersja gry otrzyma nową aktualizację przynajmniej raz w miesiącu.

Kolejna łatka wprowadzi wsparcie dla modyfikacji, a następna - w maju - doda widok z kokpitu. W planach na lato są też dodatki DLC.

Oovee dodaje także, że rozpoczęto wstępne prace nad ewentualną kontynuacją symulatora samochodów ciężarowych w rosyjskim lesie.

„Dzięki wielkiemu sukcesowi Spintires logiczne jest kontynuowanie serii i przygotowanie jeszcze lepszej gry, z większym zespołem i budżetem” - dodaje przedstawiciel wydawcy.

W Spintires gracz wciela się w kierowcę radzieckiej ciężarówki, rzuconego gdzieś w niedostępne bezdroża. Za pomoc służy jedynie kompas, a zadanie polega na załadowaniu i dostarczeniu ładunku drewna. Po ukończeniu każdej z misji jesteśmy nagradzani punktami umiejętności, przyznawanymi w zależności od zużytego paliwa, uszkodzeń ładunku i ilości przewiezionego towaru.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze