Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spider-Man 2 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, wszystkie misje i aktywności poboczne, znajdźki oraz najważniejsze mechaniki.

Witajcie! Przed wami poradnik do Marvel's Spider-Man 2, czyli sequela dwóch poprzednich gier z serii. Tym razem mamy okazję naprzmiennie wcielać się w dobrze znanych fanom Petera Parkera i Milesa Moralesa. Bohaterowie muszą stawić czoła nowym potężnym wrogom, między innymi arcymistrzowi tropicielstwa, Kravenowi. Przybywa on do miasta w celu przeprowadzenia ostatecznych łowów.

Gra jest większa niż „jedynka” i samodzielny dodatek - nie tylko pod względem obszaru mapy, ale też ilości zawartości. W naszej publikacji znajdziecie opis zadań z wątku fabularnego, wszystkie misje poboczne i wskazówki odnośnie opcjonalnych aktywności.

Życzymy przyjemnej lektury i udanej zabawy w Spider-Man 2!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Rozgrywka i mechanika

Jak na produkt kierowany do szerokiego grona odbiorców, gra oferuje całkiem rozwinięty system skradania i walki. Na poniższych stronach opisujemy, jak wykorzystać ich potencjał, a także poruszamy wszystkie pozostałe ważne kwestie związane z mechaniką.


Zadania główne - opis przejścia

Pełny opis przejścia kampanii fabularnej. Twórcy przygotowali bardzo filmowe, ale miejscami całkiem wymagające doświadczenie.


Zadania poboczne

W tej sekcji znajdziesz odnośniki do wszystkich zadań pobocznych, jakich można podjąć się w grze. Misje poboczne to tylko część aktywności dodatkowych, jakimi warto się zainteresować.

Zgłoszenia z aplikacji MSMZS

Brooklyn Visions

Muzeum Kultury

Flame


Znajdźki i sekrety

Poniżej zamieszczamy opisy wszystkich znajdziek w grze, metody ich zdobycia oraz lokalizację na mapach poszczególnych dzielnic wirtualnego Nowego Jorku.

Typy znajdziek i aktywności

Znajdźki i aktywności w podziale na dzielnice


Interfejs i porady

Interfejs gry różni się nieco w zależności od tego, czy kierujemy Peterem Parkerem, czy Milesem Moralesem. Jego główne elementy pozostają jednak niezmienne, więc przyjrzyjmy się, co widzimy na ekranie, wcielając się w Spider-Mana w czarnym stroju.

  1. Pasek zdrowia
  2. Paski koncentracji. Jeden segment pozwala wykonać jedno wykończenie lub jedno leczenie
  3. Licznik kombinacji w walce
  4. Zdolności. Szaroczerwona ikona oznacza, że zdolność się jeszcze ładuje
  5. Gadżety. Czerwona ikona oznacza, że nie masz aktualnie amunicji do danego gadżetu
  6. Pasek ataku specjalnego. W przypadku Petera Parkera jest to furia, a Milesa Moralesa - elektryczny wybuch
  7. Pasek kamuflażu. Dostępne tylko dla Milesa Moralesa
  8. Segmenty wyrzutni sieci. Sieć wystrzeliwujesz za pomocą R1. Segmenty ładują się samoczynnie z czasem
  9. Wskaźnik dostępnego przyciągnięcia za pomocą sieci. Wykonaj je, naciskając L2 + R2

Porady i wskazówki

- Przestępstwa (czerwone, trójkątne ikony) mogą być nieco irytujące w dalszej części gry, ale możesz je spokojnie ignorować - nie oferują zbyt cennych nagród.

- Żeby nieco bardziej efektownie złożyć siecioskrzydła, czyli narzędzie do szybowania, możesz nacisnąć kwadrat zamiast trójkąta.

- Włączanie trybu fotograficznego nie jest zbyt wygodne, ale możesz tę funkcję przypisać do skrótów, a więc lewej lub prawej strzałki na krzyżaku. Zrobisz to w menu pauzy.

- Zanim zabierzesz się do skradania i cichej eliminacji wrogów, upewnij się, że wokół nie ma mechanicznych ptaków strażniczych. Takie ptaki możesz wyeliminować, naciskając trójkąt w ich zasięgu. Ta czynność nie zaalarmuje pobliskich wrogów, mimo że wydaje się głośna.

- Są różne sposoby na szybkie przekroczenie rzeki płynącej przez Nowy Jork. Możesz np. skorzystać z tunelu aerodynamicznego biegnącego wzdłuż Mostu Brooklińskiego lub włączyć siecioskrzydła i naciskać X, by Spider-Man cały czas utrzymywał wysoką prędkość.

- Wykonywanie efektownych wykończeń gdy tylko nad głowami wrogów pojawia się wskaźnik „trójkąt + kółko” może być kuszące, ale pamiętaj, że wykończenia zużywają pasek koncentracji - ten sam, którego potrzebujesz do leczenia. Innymi słowy, gdy nieustannie robisz wykończenia od razu, gdy tylko stają się dostępne, pozbawiasz się możliwości leczenia.

- Lina z sieci to teraz twój największy sprzymierzeniec podczas skradania. Swobodnie twórz kolejne liny nad głowami wrogów i łap kolejnych osamotnionych wrogów w kokon.

- Aby odwrócić uwagę wroga podczas skradania, nie musisz strzelać w przedmioty specjalnie do tego przeznaczone, jak beczki czy pudła. Możesz strzelić nawet w „gołą” ziemię czy ścianę, a efekt będzie podobny!

- Podczas skradania, ostatniego wroga w lokacji możesz spokojnie wyeliminować za pomocą trójkąta - Spider-Man wykona eliminację w formie ciosu z doskokiem.

- Mimo że bohaterowie mają możliwość wykonywania cichych eliminacji zza pleców wroga, radzimy w ogóle nie schodzić na ziemię i łapać wszystkie ofiary z góry. Tak jest znacznie prościej.

- Miles Morales ma umiejętność kamuflażu i dzięki temu nieco lepiej sprawdza się w skradaniu. Jeśli ktoś cię wykrywa, szybko włącz kamuflaż i zmień pozycję, zanim się zdezaktywuje.

- Jest różnica między naciśnięciem a przytrzymaniem trójkąta w walce. To pierwsze powoduje, że bohater doskakuje do celu, a to drugie - że próbuje go przyciągnąć do siebie. Nie wszystkich wrogów da się jednak przyciągnąć.

- Radzimy wyłączyć w opcjach sterowania odwrócenie osi pionowej podczas lotu siecioskrzydłami. Dzięki temu wychylenie lewego analoga np. w górę będzie oznaczało, że Spider-Man będzie kierował się w górę. Ułatwi to podróżowanie oraz niektóre wymagające aktywności poboczne.

- Walcząc na wysokości, możesz skrócić czas potrzebny do pozbycia się wroga. Ustaw się odpowiednio, wzbij wroga w powietrze i przytrzymaj kwadrat, żeby kopnąć go w przepaść. Żeby sprawnie wrócić na pole walki, możesz użyć trójkąta, żeby przyciągnąć się do jakiegoś wroga.

- Wydawaj punkty umiejętności równomiernie na wszystkich trzech drzewkach - drzewku Petera, drzewku Milesa i drzewku wspólnym.

- Wykonanie uniku w ostatnim momencie (kiedy znacznik ostrzeżenia jest czerwony) spowoduje, że Spider-Man automatycznie strzeli siecią we wroga.

- Parada to nowa mechanika w grze, która głównie służy do zbijania ataków, których nie da się uniknąć. Pamiętaj jednak, że możesz jej używać przeciwko zwykłym atakom, by oszołomić przeciwnika.

- Jeśli zamierzasz zdobyć wszystkie trofea, a tym samym wbić "platynę", to wiedz, że nie musisz przejmować się kolejnością poszczególnych czynności. Zalecamy jednak najpierw ukończyć główny wątek fabularny, aby odkryć wszystkie kategorie znajdziek.

- Pamiętaj, że możesz zwiększyć lub zmniejszyć poziom trudności gry - i to w dowolnym momencie rozgrywki. Co ważne, poziom trudności nie wpływa na odblokowywanie trofeów.

- Jeśli znudziło ci się granie jednym z bohaterów możesz przełączyć się na drugiego dzięki aplikacji MSMZS. Co prawda, tej czynności nie wykonasz podczas wykonywania większości misji, ale bez problemu zrobisz to podczas swobodnego zwiedzania Nowego Jorku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Marvel's Spider-Man 2

PS5

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze