Skip to main content

Niepozorny przedmiot z Shadow of the Erdtree zmienia grę w Sekiro. Zapewnia zabójczą skuteczność bloków

Rada na wysoki poziom trudności?

Wydany niedawno dodatek do Elden Ring - Shadow of the Erdtree - z pewnością nie należy do najłatwiejszych i daje graczom niezłego łupnia. Rozszerzenie wprowadziło też jednak pewien przedmiot, który pod niepozornym opisem kryje... całkowitą zmianę systemu parowania, na wzór Sekiro: Shadows Die Twice. Opinie na jego temat są w sieci bardzo pozytywne i wydaje się, że dla niektórych graczy może być to klucz do obniżenia poziomu trudności DLC.

Przedmiotem, o którym mowa, jest Odbijająca twardo-łza (w oryginale Deflecting Hard Tear), którego opis głosi jedynie, że „wzmiacnia on spontaniczną gardę”. Brzmi średnio zachęcająco, dlatego wielu graczy nawet nie spodziewa się, że dzięki niemu Elden Ring zmienia się w Sekiro.

Po użyciu przedmiotu, na ok. 3 minuty otrzymujemy możliwość parowania ciosów jak we wspomnianej grze FromSoftware. Jeśli wykonamy blok w momencie otrzymania ciosu od przeciwnika, to nie dostaniemy żadnych obrażeń, a jeśli nie wstrzelimy się idealnie w okienko, to obrażenia będą niższe. Co najlepsze, sztuczka działa z każdym rodzajem wyposażenia - tarcza nie jest potrzebna.

Jak zdobyć Deflecting Hard Tear? Należy pokonać pierwszego pieca olbrzyma (furnace golem), którego znajdziemy na Cmentarnej Równinie. Powinniście tam trafić już na początku rozszerzenia.

O skuteczności parowania rodem z Sekiro świadczy między innymi poniższy materiał, w którym za przykład posłużył atak Malenii - niesławny grad ciosów znany jako Waterfowl Dance.

Parrying waterfowl with the dlc item
byu/Training_Shine118 inEldenring

Nie możemy się oczywiście bronić w nieskończoność, bo parowanie ciosów zużywa kondycję, ale fakt, że możemy całkowicie zanegować otrzymanie obrażeń stojąc w miejscu (i to bez tarczy) sprawia, że Elden Ring nabiera nowego - i potencjalnie mniej wymagającego - wymiaru.

Zobacz także: Elden Ring Shadow of the Erdtree - Poradnik, Solucja

Zobacz także