Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro: Shadows Die Twice - youtuber stworzył replikę rozkładanej tarczy głównego bohatera

W kształcie parasola.

Jeden z youtuberów postanowił stworzyć replikę Iron Umbrella, czyli rozkładanej tarczy używanej przez głównego bohatera Sekiro: Shadows Die Twice - najnowszej produkcji studia From Software.

Narzędzie jest jednym z dodatków, które można zamontować na protezie ręki postaci. Pod przedmiotem, który w polskiej wersji gry nazwano „wmontowanym parasolem”, co odnosi się do kształtu gadżetu, można skryć się przed atakami wrogów.

Tarczę do prawdziwego świata przeniósł Colin Furze, który zajmuje się konstruowaniem nietypowych wynalazków, prezentowanych następnie w serwisie YouTube. W najnowszym filmie przedstawił proces budowania metalowego obiektu.

Przygotowanie rozwijanego parasola, który chroniłby większość ciała posiadacza, okazało się jednak dużym wyzwaniem. Domorosły konstruktor odrzucił kilka wersji, nim zdołał stworzyć odpowiedni projekt.

Wysiłek się opłacił, ponieważ replika „wmontowanego parasola” rzeczywiście działa, co zaprezentował w kolejnym materiale wideo. Przedmiot - podobnie jak wirtualny oryginał, zamontowany na ręce - Furze przetestował w starciu z fajerwerkami i ogniem.

Nie jest to jednak pierwszy tego typu projekt Colina związany z Sekiro: Shadows Die Twice. Wcześniej odtworzył toporek, który gracze mogą doczepić do protezy bohatera - broń jest jednym z podstawowych narzędzi używanych w walce.

W najnowszym tytule From Software wcielamy się w shinobi, którego zadaniem jest uratowanie porwanego pana. Wyróżnia się wysokim poziomem trudności - z grą mają problemy nawet weterani wcześniejszych dzieł japońskiego studia.

Zobacz: Sekiro: Shadows Die Twice - Poradnik, Solucja

Pozycja dostępna jest na PC, PS4 i Xbox One. „To doskonała produkcja o niesamowitym i niepowtarzalnym klimacie. Każdy fan gatunku po prostu musi w to zagrać” - głosi nasza recenzja Sekiro: Shadows Die Twice.

Źródło: PC GamesN

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze