Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Saints Row - co robić na początku, porady na start

Czym warto się zająć.

W Saints Row jest mnóstwo rzeczy do zrobienia, więc możesz czuć się przytłoczony możliwościami. Poniżej podpowiadamy, czym warto zająć się po kolei.


Wykonuj misje główne

Nie dość, że wątek fabularny jest świetnym sposobem na zarobienie całkiem sporej sumy na początek, to jeszcze odblokowuje ważne funkcje.

Zalecamy grać aż do momentu odblokowania stołu zarządzania imperium w siedzibie. Wtedy będziesz mógł zakładać kryminalne przedsięwzięcia i zarabiać zdecydowanie szybciej.

Kampania fabularna jest też świetnym sposobem na poznanie mechanik gry.


Zarabiaj i podnoś poziom postaci zadaniami pobocznymi

Na mapie jest sporo zadań pobocznych oznaczonych niebieskimi ikonami (1). Warto znaleźć aktywności, które ci się spodobają i wykonywać je, aby zasilić konto oraz zdobyć doświadczenie, dzięki któremu odblokujesz między innymi nowe umiejętności.

Niektóre z tych misji (jak np. Jazda ze strzelbą) są naprawdę proste i dość szybkie, więc to dobry sposób, by zająć sobie trochę czasu.


Szukaj pojazdów, które ci się podobają, a potem zawoź je do garażu

Gdy tylko zobaczysz samochód lub motocykl, który ci się spodobał, wsiadaj na niego i jedź do garażu, dzięki czemu zachowasz go na zawsze.

Najlepiej robić to od razu, by potem możesz mieć trudności ze znalezieniem tego samego modelu. Duża lista pojazdów przekłada się potem na większą elastyczność i więcej możliwości tuningu.


Odblokuj kilka punktów szybkiej podróży

Saints Row pozwala wykonywać szybką podróż, ale trzeba ją najpierw odblokować. Szukaj na mapie aktywności oznaczonej jako Zdjęcie szybkiej podróży i odbblokuj kilka takich miejsc, robiąc odpowiednie zdjęcie.

Mając kilka punktów szybkiej podróży na mapie, będziesz mógł sprawnie poruszać się w mieście i szybko dotrzeć tam, gdzie potrzebujesz.


Zakładaj przesięwzięcia i eliminuj zagrożenie

Gdy odblokujesz stół zarządzania imperium, zakładaj przedsięwzięcia w kolejnych dzielnicach. To będzie twój główny sposób zarabiania w Saints Row.

Dla każdego przedsięwzięcia postaraj się także obniżyć zagrożenie, oznaczone czerwonymi ikonami kastetów na mapie. Każde obniżone zagrożenie oznacza nieco więcej cogodzinych przychodów.


Wykonuj fioletowe misje związane z przedsięwzięciami

Każde przedsięwzięcie ma swój własny zestaw „fioletowych misji” (2), w ramach których wykonujesz postępy dla danego biznesu. Każde z nich oferuje pieniądze i PD, ale warto je robić jeszcze z jednego powodu.

Mniej więcej w połowie przygody fabularnej spotkasz się z wymogiem ukończenia określonej liczby dzielnic. Bez tego nie będziesz mógł wykonać niektórych zadań głównych. Aby przejąć (ukończyć) dzielnicę, musisz wykonać wszystkie misje dla danego przesięwzięcia.

Można więc odkładać „fioletowe misje” na później, ale w końcu i tak będziesz musiał się ich podjąć.

Następnie: Saints Row - szybka podróż i zdjęcie szybkiej podróży

Spis treści: Saints Row - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Saints Row - talenty: zdobywanie i kupowanie

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze