Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio twórców Saints Row zostało zamknięte

Volition znika po 30 latach.

Studio Volition nie przetrwało programu restrukturyzacji, przeprowadzonego przez wydawcę Embracer Group. Zespół znany z gangesterskiej serii Saints Row został oficjalnie zamknięty, a deweloperzy zwolnieni.

Wieści przekazano poprzez profil Linkedin studia. „Zespół Volition od 30 lat z dumą tworzył światowej klasy rozrywkę dla fanów na całym świecie” - czytamy w komunikacie. „Kierowaliśmy się pasją do naszej społeczności i zawsze staraliśmy się dostarczać masę radości, niespodzianek i zachwytów”.

W czerwcu ubiegłego roku Grupa Embracer ogłosiła program restrukturyzacji mający na celu wzmocnienie firmy i utrzymanie pozycji lidera w branży gier wideo. W ramach tego programu oceniono cele strategiczne i operacyjne oraz podjęto trudną decyzję o natychmiastowym zamknięciu Volition”.

Jak czytamy dalej, aktualnie firma skupia się na zapewnieniu pracownikom pomocy w znalezieniu pracy i ułatwieniu przejścia do innych zespołów. „Dziękujemy naszym klientom i fanom na całym świecie za miłość i wsparcie przez lata. Zawsze będziecie w naszych sercach” - podsumowano.

O pierwszych poważnych kłopotach Volition Games mogliśmy usłyszeć już w listopadzie zeszłego roku. Nieudana premiera najnowszej odsłony Saints Row doprowadziła do wcielenia zespołu z Illinois do studia Gearbox, odpowiedzialnego m.in. za serię Borderlands.

Odbiór Saints Row był poniżej oczekiwań i podzielił fanów. Odpowiedzialne za prace studio Volition ciężko pracowało na poprawą wrażeń” - mówił Lars Wingefors, dyrektor generalny Embracer Group. „Idąc w przyszłość, Volition stanie się częścią Gearbox, które ma wszelkie narzędzia, w tym doświadczony zarząd w USA, by zbudować wspólnie sukces”.

Wygląda jednak na to, że nowe narzędzia i doświadczenia okazały się nieskuteczne lub - co bardziej prawdopodobne - nieopłacalne. Deweloperzy jeszcze przez długi czas walczyli o powrót graczy do najnowszej produkcji, ale najwyraźniej nie pomogły ani kolejne dodatki, ani wydanie gry na Steamie. Od wczoraj Saints Row znajdziemy też w abonamencie PS Plus.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Saints Row (2022)

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze