Skip to main content

Saints Row może dostać kolejne części. Serią zajmie się inne studio

Po zamknięciu Volition.

Zamknięcie studia Volition nie jest wyrokiem śmierci dla serii Sainst Row. Wydawca Deep Silver potwierdził, że cykl gangsterskich gier akcji będzie dalej rozwijany przez inny zespół.

Informację przekazano w komentarzu do oficjalnego listu pożegnalnego od zespołu Volition Games. Mowa nie tylko o samym Saints Row, ale i strzelance Red Faction oraz prawdopodobnie każdej innej marce, nad jaką pracowało studio. Pieczę nad produkcjami zachowa firma Plaion, która przed przejęciem przez Embracer Group znana była pod nazwą Koch Media.

Nasze myśli poświęcamy każdemu obecnemu w Volition zarówno dziś, jak i w przeszłości. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni za ich niezapomnianą pracę nad Saints Row i Red Faction, których IP będą dalej rozwijane przez Plaion” - czytamy we wpisie.

Przypomnijmy, że o zamknięciu Volition Games dowiedzieliśmy się w czwartek. Nawet mimo utraty niezależności i wcielenia do Gearbox, studio nie przetrwało ostatecznie programu restrukturyzacji, przeprowadzonego przez Embracer Group. Gwoździem do trumny okazała się właśnie najnowsza odsłona Saints Row, której przyjęcie i wyniki sprzedażowe nie ustasfakcjonowały większej korporacji.

Odbiór Saints Row był poniżej oczekiwań i podzielił fanów. Odpowiedzialne za prace studio Volition ciężko pracowało na poprawą wrażeń” - mówił Lars Wingefors, dyrektor generalny Embracer Group. „Idąc w przyszłość, Volition stanie się częścią Gearbox, które ma wszelkie narzędzia, w tym doświadczony zarząd w USA, by zbudować wspólnie sukces”. Jak widać, nowe narzędzia jednak się nie sprawdziły.

Nie wydaje się jednak, by kolejna odsłona Saints Row miała zadebiutować zbyt szybko. Jak dobrze wiemy, produkcja gier to bardzo długi i skomplikowany proces, a nowy zespół przydzielony do ożywienia cyklu będzie musiał zaczynać od zera. Pozostaje więc czekać na kolejne informacje od wydawcy.

Read this next