Skip to main content

Kontrowersyjny reboot Saints Row niespodziewanym hitem w PS Plus

Tytuł jednak zyska grono fanów?

Wygląda na to, że dodanie niezbyt ciepło przyjętego rebootu Saints Row do puli „darmowych” gier w ramach abonamentu PS Plus pomogło grze złapać nowy wiatr w żagle. Krytykowana produkcja niespodziewanie wskoczyła do pierwszej dziesiątki najczęściej ogrywanych gier na PlayStation.

Jak poinformował w mediach społecznościowych branżowy analityk Mat Piscatella, Saints Row uplasowało się w tym miesiącu na czwartym miejscu najpopularniejszych produkcji na konsolach Sony. Jest to o tyle imponujące, że w zeszłym miesiącu tytuł zajmował pozycję nr. 93, a Black Desert i Generation Zero - dwie inne produkcje dodane razem z ostatnim dziełem Volition do PS Plus - nie trafiły nawet do pierwszej dziesiątki.

Jeśli natomiast chodzi o samo podium, to znajdujące się na nim gry nie zmieniły się od zeszłego miesiąca. Na pierwszym miejscu znajdziemy Fortnite, zaraz zanim utrzymuje się Call of Duty: Modern Warfare 2, a „brązowy medal” przypada nieśmiertelnemu GTA 5. Oprócz wymienionych wyżej tytułów w pierwszej dziesiątce znajdziemy Minecrafta, Apex Legends, Mortal Kombat 1, Call of Duty Black Ops: Cold War oraz koszykarskie NBA 2K23 i 2K24.

Chociaż nie są dostępne dokładne dane o tym, ilu graczy od zeszłego miesiąca przeszło Saints Row lub chociaż wciągnęło się w grę na dłuższy czas, ale można się spodziewać, że taki skok popularności z pewnością przełożył się na potencjalne zyski dla wydawcy Plaion z tytułu sprzedaży dodatków DLC. Kto wie, być może produkcja zyskała „pośmiertnie” nowych fanów, którzy wcześniej nie zdecydowali się na zakup z powodu przeciętnych recenzji.

Przypomnijmy, że Saints Row zadebiutowało w zeszłym roku na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz PC. Produkcja miała stanowić nowy rozdział w historii marki i powrót do gangsterskich korzeni, bez sporej liczby elementów fantasy i sci-fi z Saints Row 3 oraz 4. Gracze i recenzenci nie byli jednak zachwyceni nową plejadą postaci, „ugrzecznionym” humorem i mało interesującym światem.

Read this next