Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village - waluta gry, Lei: jak zdobywać

Gdzie szukać Lei.

Lei (pol. lej) to rumuńska waluta, którą zdobywamy podczas rozgrywki w Resident Evil Village, po to by zakupić za nią przedmioty w sklepie Duke'a. Na tej stronie dowiesz się, gdzie szukać i jak uzyskać fundusze między innymi na zakup amunicji czy ulepszeń do broni.

Lei zdobywamy:

  • zabijając potwory - często z przeciwników wypada waluta, którą trzeba zebrać;
  • odnajdując walutę w świecie gry - przeszukuj dokładnie pomieszczenia - w wielu miejscach i obiektach zniszczalnych znaleźć można odnaleźć lei;
  • odsprzedając skarby (treasure) u Duke'a - podczas rozgrywki odnajdujemy różnorakie skarby, które należy sprzedać handlarzowi (opcja: The Duke's Purse), gdyż nie przydają się do innych celów. Skarby także wypadają z przeciwników, zwłaszcza tych trudniejszych do pokonania;
  • odsprzedając Duke'owi inne przedmioty, których mamy nadmiar lub których nie potrzebujemy - jeśli np. nie korzystamy z danego typu amunicji czy min, możemy je sprzedać w sklepie.

Jeśli zależy nam zdobywaniu jak największej ilości Lei, warto pokonywać wszystkich przeciwników, których spotkamy. Choć, oczywiście, wiąże się to utratą nabojów, to prawie zawsze z maszkar wylatuje waluta.

Co więcej, warto dokładnie eksplorować mapę i szukać sekretnych lokacji, w których często odnaleźć można wartościowe skarby.

Następnie: Resident Evil Village - handlarz Duke: kupowanie i sprzedawanie przedmiotów

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - jak powiększyć ekwipunek

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze