Skip to main content

Resident Evil Village - skarby (treasure): do czego służą, jak połączyć

Co robić ze skarbami.

Resident Evil Village - skarby (treasure): do czego służą, jak połączyć Co robić ze skarbami.

Podczas rozgrywki w Resident Evil Village natkniemy się na wiele skarbów. Mają one przeróżne formy - statuetki, kamienie szlachetne, a także przedmioty codziennego użytku. Wszystkie kosztowności trafiają do zakładki Treasure, a więc nie zabierają miejsca na przedmioty w ekwipunku.

Wszystkie skarby służą do jednego - do odsprzedania Duke'owi, czyli handlarzowi, który prowadzi sklep. Możemy go spotkać w wielu miejscach podczas całej gry.

Sprzedaż skarbów sprawi zatem, że zarobimy dodatkowe Lei, czyli walutę gry, którą z kolei możemy wykorzystać do zakupu broni, amunicji i innych przedmiotów, a także do ulepszania naszego arsenału.

Skarby można znaleźć niemal wszędzie - są poukrywane w różnych zakamarkach mapy. Są bardzo wartościowe, więc warto poświęcić trochę czasu, by odnaleźć choć niektóre z nich. Skarby wylatują także z wrogów, zwłaszcza tych potężniejszych.

Co ważne, czasami odnajdujemy części skarbów, które możemy połączyć w całość. Co prawda, możemy również odsprzedawać poszczególne elementy, ale nie warto tego robić, gdyż - jeśli złożymy je w całość - wówczas otrzymamy większe wynagrodzenie za pełny skarb.

Jeśli znaleźliśmy część skarbu, to przy jego opisie pojawi się napis: Valuable / Combinable (1), a liczba kropek (2) informuje nas, z ilu elementów składa się dany skarb.

Aby połączyć części skarbów w całość, należy wyszukać przedmiot, aktywować go i wybrać opcję Combine (3) i połączyć z drugim (lub trzecim) fragmentem. W ten sposób otrzymamy pełnowartościowy skarb, o ile oczywiście posiadamy wszystkie jego części.

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - broń: jak ulepszać i zdobyć modyfikacje

Zobacz także