Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village - jak powiększyć ekwipunek

Sposoby na zwiększenia miejsca w ekwipunku.

Ekwipunek w Resident Evil Village składa się z pól i ma ograniczoną pojemność. Prawy każdy przedmiot, który zdobędziemy, ląduje do inwentarza. Zajmuje określoną liczbę pól (minimum jedno pole). Łącznie więc nie możemy zająć więcej miejsca niż określona liczba pól.

Wyjątkiem są notatki i dziennik, skarby (treasure) i przedmioty fabularne (Key Items), które nie zajmują miejsca w ekwipunku i są widoczne w pozostałych zakładkach menu.

Podczas rozgrywki, gdy zdobędziemy nowe bronie, amunicję i inne przedmioty, wolne miejsce w ekwipunku zmniejszy się i może dojść do sytuacji, która sprawi, że nie zmieścimy w inwentarzu nowych przedmiotów.

Wówczas warto poukładać przedmioty w ekwipunku, aby wygospodarować jak najwięcej miejsca, umieszczając w ”dziurach" (dla przykładu zaznaczyliśmy te pola żółtym kolorem) mniejsze przedmioty, po to by w jednym obszarze (przykładowo: niebieskie pola) pozostawić jak najwięcej pól. Dzięki temu, być może, wystarczy miejsca, aby umieścić tam nowy przedmiot.

Aby przemieścić przedmioty w ekwipunku, należy aktywować daną rzecz i nacisnąć przycisk odpowiedzialny za tę funkcję, czyli: Move (1).

Jednak opisana powyżej metoda jest tylko półśrodkiem, gdyż nie zawsze zrobienie porządku w ekwipunku wystarczy, by zmieścić kolejne przedmioty. Liczbę pół można zwiększyć, kupując u handlarza Duke'a odpowiednią modyfikację - Extra Baggage.

Przedmiot zwiększający pojemność ekwipunku znajduje się w oknie Supplies. Kiedy go kupimy, liczba pól automatycznie ulegnie zwiększeniu. Podczas rozgrywki możemy trzykrotnie kupić ten przedmiot - każdorazowo zwiększając miejsce w ekwipunku. Kolejne modyfikacje pojawią się w sklepie Duke'a q trakcie rozgrywki, więc warto stale zaglądać do niego i sprawdzać, czy można zakupić przedmiot odpowiadający za powiększenie ekwipunku.

Pierwsze powiększenie ekwipunku kosztuje 10 000 lei, drugie - 30 000, a trzecie - 50 000.

Następnie: Resident Evil Village - waluta gry, Lei: jak zdobywać

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - jak zdobyć materiały do craftingu, wytwarzania przedmiotów

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze