Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village - handlarz Duke: kupowanie i sprzedawanie przedmiotów

Gdzie kupić zasoby i jak sprzedać niepotrzebne przedmioty.

Duke to bardzo ciekawa postać w Resident Evil Village. W pewnych etapach gry wyciągnie do nas pomocną dłoń, ale jego najważniejszym zadaniem jest prowadzenie sklepu, w którym kupimy przedmioty, takie jak amunicja, modyfikacje czy broń, a także ulepszymy nasz arsenał czy odsprzedamy niepotrzebne przedmioty.

Duke'a nie spotkamy w jednym miejscu. Przemieszcza się i pojawia się w lokacjach, w których przebywamy, choć należy pamiętać, że nie zawsze będzie dostępny. Podczas niektórych fragmentów gry droga do kupca będzie zablokowana, choć nigdy nie na bardzo długo.

Jeśli chcemy skorzystać z jego usług, a nie wiemy, gdzie aktualnie przebywa, warto skorzystać z mapy, by go zlokalizować.

Po raz pierwszy ze sprzedawcą zetkniemy się po tym, jak pokonamy tor przeszkód Heisenberga - stoi przed wejściem do zamku Dimitrescu, gdzie będzie na nas czekał

Sklep Duke'a oferuje następujące usługi:

  • Zaopatrzenie (Supplies - 1) - u handlarza możemy zakupić naboje, przepisy, dzięki którym sami wykonamy amunicję, modyfikacje broni, powiększenie ekwipunku, medykamenty, a nawet broń;
  • Rusznikarstwo (Gunsmithy - 2) - Duke może za Lei ulepszyć broń, którą posiadamy;
  • Sprzedaż (The Duke's Purse - 3) - sprzedawca chętnie zakupi od nas skarby oraz inne przedmioty, których nie potrzebujemy. W zamian otrzymamy Lei - walutę gry;
  • Kuchnia (The Duke's Kitchen - 4) - ta opcja pojawi się w trakcie gry (nie będzie dostępna od początku). Duke z upolowanej zwierzyny przyrządzi posiłki, które podniosą na stałe niektóre statystyki (zdrowie, szybkość poruszania i obronę przed atakami).

Zaopatrzenie Duke'a zmienia się w trakcie gry, więc warto go stale odwiedzać.

Następnie: Resident Evil Village - broń: jak ulepszać i zdobyć modyfikacje

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - waluta gry, Lei: jak zdobywać

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze