Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 7 - Wrak statku: klucz krzyżowy, naprawa windy, uratowanie Ethana

Odnajdujemy przedmioty wymagane do uruchomienia windy i ratujemy Ethana.

Po krótkiej rozmowie z Eveline, którą odbędziesz po poznaniu historii Mii, udaj się do windy. Wdrap się po żółtej drabinie, a następnie wskocz przez otwór w podłodze. Zauważysz komputer z monitoringiem. Wykonuj na nim interakcję, aż dotrzesz do poziomu piwnicy z widokiem na Ethana. Po odejściu od komputera za rękę złapie cię dziewczynka. Później podążaj przed siebie, aż dotrzesz do drzwi z napisem Captain's Cabin, czyli Kajuta kapitana. W środku zabierz przydatne przedmioty oraz klucz krzyżowy. Znajdziesz tam również mapę statku.


Naprawa windy - zdobycie kabla zasilania

Wróć do windy i zdobytym kluczem otwórz właz. W środku wdrap się na drugie piętro i biegnij do pokoju gościnnego, aby zapisać stan gry. Na podłodze znajdziesz także kwas, a w skrzynce na korytarzu bombę zdalnie sterowaną. Wejdź przez podwójne drewniane drzwi do jadalni, skąd przez pokój socjalny dotrzesz do strefy relaksu. W międzyczasie będziesz musiał pozbyć się potworów. Ustaw obrazy na ścianie po lewej stronie zgodnie z poniższym obrazkiem.

Ta łamigłówka nie jest najtrudniejsza. Po wskazówkę wystarczy się obrócić i spojrzeć na drugą ścianę.

Teraz możesz otworzyć sejf znajdujący się na środku pomieszczenia. Znajdziesz tam trzy aplikatory z kwasem. Kieruj się w stronę dwukolorowych drzwi i użyj na nich kwasu. W środku pomieszczenia odnajdziesz bombę oraz klucz do szafki kapitana. Wróć do windy i wdrap się po żółtej drabinie na trzeci poziom i skręć w drzwi z lewej. Pokonaj potwora i na końcu pomieszczenia użyj kwasu na drzwiach.

Podążaj przed siebie, a na końcu skręć dwa razy w lewo. Przechodząc przez kolejne drzwi zostaw bombę zdalnie sterowaną, gdyż za tobą pojawi się groźny przeciwnik, z którym Ethan wcześniej walczył. Walka na arenie w stajni była o tyle łatwiejsza, że posiadałeś wówczas sporo broni. Tym razem masz tylko kilka nabojów, jednak dobrze postawione dwie bomby powinny wykończyć przeciwnika. Z rogu pomieszczenia odkręć przewód.


Spis treści: Resident Evil 7 - Poradnik, Solucja

Następnie: Resident Evil 7 - Bagna i Kopalnia soli: walka z potworami i finałowym bossem


Przewód odkręć dopiero po pokonaniu wymiotującego potwora.

Oprócz kabla zasilania będziesz też potrzebować uniwersalnego bezpiecznika, który został użyty przy drzwiach na pierwszym piętrze. Musisz się więc tam cofnąć i odzyskać przedmiot. Obie rzeczy umieścisz w skrzynce zepsutej windy. Wówczas zjedź na poziom piwnicy, gdzie przedzierając się przez kolejne pomieszczenia i kolekcjonując przydatne przedmioty, zabijesz całkiem pokaźną liczbę potworów.

Niestety, ponownie natkniesz się na wymiotujące monstra, na których ponownie musisz zastosować bomby, odnalezione kilka pomieszczeń wcześniej. Kieruj się według tabliczek oznaczających wyjście. W końcu dotrzesz do pochłoniętego przez czarną maź Ethana. Uruchomi się przerywnik filmowy, w którym Jack wytłumaczy ci całą sytuację i poprosi o pomoc. Teraz wrócisz w skórę Jacka. Mia pomoże ci wyjść z pułapki.

Komentarze