Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Plague Tale Requiem - co robić po wykryciu

Jak się zachować, gdy przeciwnicy nas znajdą.

Jeśli twój styl gry w A Plague Tale Requiem polega na unikaniu konfliktów i skradaniu się, to z pewnością, prędzej czy później, wrogowie wykryją cię. Oczywiście taka sytuacja nie jest korzystana dla głównej bohaterki, gdyż zostaną prawdopodobnie zaalarmowani przeciwnicy, którzy znajdują się w pobliżu.

W związku z tym podpowiadamy, jak zachować się w takiej sytuacji i co można zrobić.

  • Jeśli wróg cię nie zauważy, ale zwróci uwagę, że coś kryje się w zaroślach czy za murkiem, pójdzie w twoją stronę, by sprawdzić niepokojący sygnał. Wówczas, gdy będzie już blisko ciebie, możesz odwrócić jego uwagę, rzucając kamieniem. Pojawi się stosowna opcja na ekranie. To świetna okazja do tego, by oddalić się, gdy przeciwnik odwróci się.
  • Powyżej opisaną sytuację możesz rozwiązać jeszcze w inny sposób. Jeśli posiadasz nóż, a wróg zbliży się, wówczas pojawi się opcja Zakłuj. Wciskając odpowiedni przycisk, zabijesz oponenta.
  • Jeśli nieprzyjaciel odkryje twoją obecność, pójdzie w twoją stronę. Oddal się więc jak najdalej (pobiegnij wówczas) i znajdź miejsce, gdzie możesz się ukryć. Koniecznie wówczas kucnij i schowaj się w zaroślach lub za murkiem. Możesz również strzelić z procy kamieniem w hełm żołnierza, co na chwilę go oszołomi i da ci więcej czasu, by oddalić się. Nieopancerzonych przeciwników możesz rzucić kamieniem z Igniferem. Nie zabijesz ich, ale także ich oszołomisz.
  • Jeśli zostaniesz wykryty, możesz po prostu stanąć do walki. Istnieje wiele sposobów, by zabić przeciwnika.
  • Czasami najlepszym sposobem jest wczytanie ostatniego zapisu. Wówczas rozpoczniesz rozgrywkę w bezpiecznym miejscu i będziesz mógł przejść dany etap ponownie.

Następnie: Plague Tale Requiem - zabijać czy unikać przeciwników

Spis treści: A Plague Tale Requiem - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Plague Tale Requiem - odwracanie uwagi, unikanie przeciwników, skradanie

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze