Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Plague Tale Requiem - zabijać czy unikać przeciwników

Czy można bezkarnie zabijać żołnierzy i innych ludzkich przeciwników.

A Plague Tale Requiem jest skradanką, więc unikanie otwartych konfliktów jest naturalnym wyborem stylu gry. Aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, aby pozbawiać życia ludzkich przeciwników, czyli żołnierzy, bandytów czy najemników, z którymi się zmierzymy podczas rozgrywki.

Ze szczurami nie możemy walczyć, gdyż jest to siła, której nie można odeprzeć. Można jednak, za pomocą narzędzi alchemicznych, skutecznie ich unikać, a czasami trzeba będzie przed nimi uciekać.

Generalnie rzecz biorąc, główna bohaterka gry, Amicia, nie ponosi konsekwencji, jeśli zabija swoich przeciwników. Jej kompani, co prawda, zauważą fakt, że dziewczyna wybiera ścieżkę przemocy, ale nie ma to wpływu na grę czy tym bardziej na zakończenie gry.

Nasz styl gry, czyli unikanie wrogów lub atakowanie ich, ma wpływ na umiejętności bohaterki, czyli Agresję i Ostrożność. W zależności od tego, jak rozwiązujemy problemy z przeciwnikami, to drzewka konkretnych zdolności będą się rozwijać szybciej lub wolniej.

Zwróć uwagę, że jeśli zabijesz jednego przeciwnika, to raczej na pewno inni wrogowie to zauważą i będą bardziej czujni. Wówczas trudniej będzie ci niezauważenie przemknąć obok nich.

Na stronie Plague Tale Requiem - odwracanie uwagi, unikanie przeciwników, skradanie opisaliśmy, jak się skradać i unikać wrogów, a na stronie Plague Tale Requiem - jak zabić żołnierza, wszystkie bronie, jakie bronie i narzędzia służą do zabijania oponentów.

Następnie: Plague Tale Requiem - jak zabić żołnierza, wszystkie bronie

Spis treści: A Plague Tale Requiem - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Plague Tale Requiem - co robić po wykryciu

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze