Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Plague Tale Requiem - odwracanie uwagi, unikanie przeciwników, skradanie

Jak się skradać, aby niezauważenie ominąć wrogów.

A Plague Tale Requiem jest skradanką, więc przez większą część gry będziemy raczej unikać konfliktów, choć oczywiście możemy też zabijać naszych wrogów.

Poniżej opisujemy metody na odwrócenie uwagi przeciwników oraz przemieszczania się obok nich niezauważenie.


Na tej stronie:


Skrzynie z żelastwem

To świetny sposób, by zwrócić uwagę nieprzyjaciela na ten obiekt. Wówczas podejdzie do niego i go zbada, a ty będziesz miał kilka sekund, aby przejść za jego plecami.

Aby wykonać tę akcję, wybierz rzut z ręki kamieniem i traf w skrzynię wypełnioną metalowymi elementami.


Naczynie, dzbanki

Podczas rozgrywki często będziesz znajdować gliniane naczynia. Mogą one posłużyć jako sposób na odwrócenie uwagi. Wybierz naczynie, ale nie łącz go z alchemicznymi narzędziami. Rzuć przedmiotem tak, aby przeciwnik usłyszał dźwięk rozbicia. Wówczas podejdzie do tego miejsca, a ty będziesz mógł przejść za jego plecami.


Worki z mąką

W niektórych miejscach zlokalizowane są worki z białym proszkiem. Jeśli strzelisz w nie, pojawi się niewielka chmura pyłu. Jeśli więc trafisz w worek, gdy blisko stoją przeciwnicy, to przez chwilę będą oszołomieni i nie ruszą się. To dobry moment, by ich ominąć.


Trawa i zarośla

Można schować się w gęstej roślinności, by przejść niezauważenie przez duży obszar. Pamiętaj, aby kucnąć – wówczas wrogowie cię nie zobaczą.

W ten sposób możesz przemierzyć duży teren, przemieszczając się pomiędzy kolejnymi obszarami wypełnionymi trawą i zaroślami. Możesz nawet w ten sposób sposób przejść przez całą lokację.


Echo

W trakcie rozgrywki otrzymasz możliwość użycia echa. Dzięki temu będziesz widział przez ściany i inne obiekty pomarańczowe zarysy wrogów. Bardzo przydatka rzecz, zwłaszcza podczas skradania.

Aby uruchomić tę umiejętność, wystarczy przytrzymać dolny przycisk krzyżaka na padzie. Pamiętaj jednak, że będzie ona działać tylko, jeśli Hugo aktualnie jest twoim kompanem i szczury są obecne w pobliżu.

Następnie: Plague Tale Requiem - co robić po wykryciu

Spis treści: A Plague Tale Requiem - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Plague Tale Requiem - Nowa Gra +

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze