Skip to main content

Twórcy A Plague Tale chwalą się wynikami sprzedaży. Kontynuacja może być w drodze

Asobo Studio zapowiada dalsze przygody.

Wydawca A Plague Tale Requiem pochwalił się bardzo dobrym wynikiem sprzedaży, a twórcy gry ogłosili, że będą kontynuowali współpracę z Focus Entertainent. Może oznaczać to, że kolejna część przygód Amicii i Hugo może być w produkcji.

Francuskie Asobo Studio przez lata zajmowało się wspieraniem projektów innych zespołów, ale od jakiegoś czasu wyrasta na jedną z najbardziej cenionych firm na rynku europejskim, do czego przyczyniło się opracowanie Microsoft Flight Simulator 2020 oraz dwóch części przygodowych gier z serii A Plague Tale. Ostatnia odsłona o podtytule Requiem osiągnęła właśnie pułap 3 milionów sprzedanych egzemplarzy, o czym poinformował wydawca - Focus Entertainment.

Francuzi wydają się zadowoleni ze współpracy z wydawcą i przekazali, że zamierzają ją kontynuować. Obecnie nie znamy szczegółów, jednak możemy domyślać się, że sukces A Plague Tale Requiem będzie motorem napędowym do opracowania kontynuacji, być może zwieńczenia trylogii. Nie możemy jednak wykluczyć, że Asobo ma w planach coś zupełnie innego, na przykład wyścigi, o których plotkowało się jakiś czas temu.

Jakby nie patrzeć, utalentowany zespół koncentruje się obecnie na tylko dwóch markach - A Plague Tale oraz Microsoft Flight Simulator. Nietrudno wyobrazić sobie, że deweloperzy mogliby chcieć stworzyć dla odmiany coś innego, a fani raczej nie powinni być tym faktem rozczarowani. Wszechstronny zespół może zabrać się w zasadzie za wszystko, więc trudno spekulować, czym mogliby zająć się w następnej kolejności.

Na razie trwają intensywne prace nad Microsoft Flight Simulator 2024, więc nie powinniśmy spodziewać się większych zapowiedzi przed wydaniem symulacyjnej produkcji. Do premiery nie zostało jednak zbyt wiele czasu, więc istnieje niewielka szansa, że w połowie przyszłego roku poznamy pierwsze skrawki informacji. Czy będzie to A Plague Tale 3, czy może coś zupełnie innego, już można zacierać ręce, ponieważ Asobo jak dotąd nie zawiodło swoich fanów.

Zobacz także