Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Plague Tale Requiem - jak zabić żołnierza, wszystkie bronie

Sposoby na wyeliminowanie ludzkich przeciwników.

A Plague Tale Requiem, choć jest skradanką, to umożliwia likwidowanie przeciwników, którzy staną na drodze Amicii. Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób pozbawić życia żołnierzy, strażników miejskich, bandytów czy najemników (szczurów nie można niestety eliminować).


Na tej stronie:


Proca z kamieniem

To dobry sposób na zabijanie nieopancerzonych przeciwników (bez hełmów). Wystarczy wycelować w głowę, a wróg padnie na ziemię. Procę można ulepszać, dzięki czemu lepiej sprawdza się podczas walki.


Kusza

W trakcie rozgrywki zdobędziesz dostęp do kuszy. To bardzo dobra broń. Cechuje się wysoką celnością oraz zasięgiem. Kuszę, podobnie jak i procę, można ulepszać. Warto ją ulepszyć do maksymalnego poziomu, gdyż wówczas będziesz odzyskiwał bełty, gdy zabijesz wroga.

Strzelając z kuszy, celuj w tułów, gdyż niektórzy wrogowie noszą hełm. Jeśli noszą zbroję, musisz najpierw zrzucić pancerz z nich (więcej informacji na ten temat poniżej).


Nóż

Jest to przedmiot jednorazowego użytku, dzięki któremu możesz dźgnąć przeciwnika. Warto zawsze mieć jedną sztukę w ekwipunku. Jeśli stoisz za nieopancerzonym wrogiem, możesz go zabić. Aczkolwiek nóż bardziej się przydaje, jeśli nieprzyjaciel cię dopadnie. Wówczas pojawi się przycisk na ekranie, który należy wcisnąć, by Amicia rzutem na taśmę uratowała się przed niechybną śmiercią.

Noże też można wykorzystywać do otwarcia zamkniętego stołu warsztatowego. Niezależnie jak użyjesz noża, ten znika po użyciu.


Dzban z Igniferem

Jeśli połączysz naczynie z Igniferem, wówczas możesz rzucić nim w przeciwnika, by go podpalić. Aby ta broń była skuteczna, musisz rozwinąć Alchemię do drugiego poziomu.


Wykorzystując obiekty interaktywne

Amicia nie musi korzystać z powyżej opisanych broni, by zabijać nieprzyjaciół. Poniżej opisujemy, jak jeszcze można eliminować wrogów:

  • Jeśli w pobliżu są szczury, możesz zgasić ogień, za pomocą procy z Exstinguisem, strzelając w pochodnie lub palenisko. Wówczas szczury zajmą się wrogiem.
  • Strzelając z procy Igniferem w dzbany ze smołą i wybuchające beczki, gdy obok stoją przeciwnicy.
  • Można rzucić Odoris w ogień, a wówczas dojdzie do wybuchu. Jeśli stoją blisko ognia nieopancerzeni przeciwnicy, zginą. Aby ta metoda była skuteczna, musisz najpierw ulepszyć Alchemię do trzeciego poziomu.
  • Strzelając z procy w worek z mąką, po ty by na chwilę oślepić przeciwnika. Wówczas możesz łatwiej trafić go np. w głowę z procy.

Jak zabić żołnierza w hełmie

Przeciwnika w hełmie nie zabijesz pociskiem z procy, ale są na to inne sposoby:

  • strzał z kuszy w korpus (najlepszy sposób),
  • rzucając w niego dzbanek z Igniferem (więcej informacji powyżej)
  • dźgając go nożem,
  • wykorzystując obiekty interaktywne (patrz wyżej).
  • Jeśli masz do czynienia z żołnierzem w hełmie, który rzuca ognistymi pociskami, strzel z procy w jego rękę, gdy ją podniesie, czyli tuż przed tym, gdy wypuści pocisk. Wówczas podpali samego siebie.


Jak zabić opancerzonego żołnierza

To najtrudniejsze zadanie, musisz bowiem odnaleźć jego słaby punkt na pancerzu. Wówczas pozbędziesz się jego zbroi.

Aby to zrobić, zajdź od tyłu przeciwnika i wyceluj z procy z kamieniem w środkowy punkt pleców. Gdy pancerz spadnie, możesz zabić przeciwnika z kuszy, strzelając w korpus. Przeciwnik nadal będzie posiadał hełm, więc strzał w głowę odpada. Aby go dobić, możesz również wykorzystać elementy interaktywne – np. dzban ze smołą.

Niektórzy rycerze słaby punkt w zbroi posiadają z przodu.

Następnie: Plague Tale Requiem - szczury: jak unikać, pozbyć się

Spis treści: A Plague Tale Requiem - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Plague Tale Requiem - zabijać czy unikać przeciwników

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze