Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze 20 minut rozgrywki z przygodówki Firewatch

Życie w dziczy.

Serwis GameSpot opublikował pierwsze 20 minut rozgrywki z niezależnej przygodówki Firewatch, zmierzającej 9 lutego na PC (Windows, Mac, Linux) oraz PlayStation 4.

Samotna wieża

Poznajemy Henry'ego, który zaczyna nową pracę jako obserwator ostrzegający przed pożarami lasów w stanie Wyoming. Mężczyzna szuka izolacji i odosobnienia w dziczy po bolesnym rozwodzie.

Zaczynamy od poradzenia sobie z niebezpiecznym zachowaniem nastolatków, korzystających z fajerwerków w centrum wysuszonego lasu, co wydaje się być niebezpieczne.

Po drodze na miejsce akcji postać konwersuje ze swoją przełożoną o imieniu Delilah - zadbano nawet o opcje dialogowe. Jest też oczywiście eksploracja, batonik i drobne zagadki, jak korzystanie z liny w celu zejścia w dół zbocza.

Na końcu sytuacja nieco się zagęszcza i powracamy do naszej wieży obserwacyjnej z wyraźnymi śladami włamania, co zapewne wskazuje na dalszy kierunek opowieści - poszukiwanie sprawców.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze