Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedano pół miliona egzemplarzy Firewatch

Koszty zwróciły się w dzień.

Wydawca przygodówki Firewatch podał pierwsze konkretne dane dotyczące sprzedaży gry. Wynika z nich, że odniosła ogromny sukces - przynajmniej jak na tytuł niezależny.

We wpisie opublikowanym na oficjalnym blogu firmy Panic ujawniono, że w ciągu pierwszego miesiąca obecności na rynku, produkcja znalazła 500 tysięcy nabywców.

To nie wszystko - wystarczył zaledwie jeden dzień, by zwróciły się pieniądze, które zainwestowano w realizację projektu.

Twórcy gry ze studia Campo Santo już kilka tygodni temu zdradzili, że sprzedaż Firewatch przekroczyła ich najśmielsze oczekiwania. Wówczas jednak nie podano żadnych danych.

Produkcja ukazała się na początku lutego na PC oraz konsoli PlayStation 4. Tytuł jest przygodówką, w której wydarzenia przedstawiono w perspektywie pierwszej osoby.

Gracze wcielają się Henry'ego, strażnika patrolującego las w amerykańskim stanie Wyoming.W dużej mierze rozgrywka polega na eksploracji terenu i wypatrywaniu oznak możliwych zagrożeń pożarowych.

„Mimo nieudanego zakończenia, Firewatch jest bez wątpienia tytułem godnym uwagi, choć ciężko nazwać go grą wybitną” - napisał Artur w recenzji wersji PC.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze