Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Europejska premiera Firewatch na Xbox One opóźniona o ponad tydzień

„Problemy z klasyfikacją wiekową”.

Wczoraj na Xbox One miało ukazać się niezależne Firewatch. O ile w Stanach Zjednoczonych gra zadebiutowała zgodnie z planem, o tyle niespodziewanie w Europie premierę przełożono.

Opóźnienie nie jest na szczęście duże - na Starym Kontynencie produkcja pojawić ma się teraz 30 września.

Twórcy tytułu ze studia Campo Santo tłumaczą, że byli zmuszeni zmienić plany wydawnicze ze względu na „pewne problemy z klasyfikacją wiekową”. Dokładnych szczegółów jednak nie podano.

Produkcja ukazała się na początku lutego na PC oraz PS4 i jest przygodówką, w której wydarzenia przedstawiono w perspektywie pierwszej osoby.

Wcielamy w Henry'ego, strażnika patrolującego las w amerykańskim stanie Wyoming. Zabawa polega przede wszystkim na eksploracji terenu i wyszukiwaniu oznak możliwych zagrożeń pożarowych.

W wersji na Xbox One autorzy wprowadzili tryb umożliwiający zajrzenie za kulisy prac nad grą. W ramach specjalnej wycieczki musimy odnaleźć porozrzucane w wirtualnym świecie nagrania z komentarzami deweloperów.

Warto zaznaczyć, że wariant udostępniono posiadaczom wydań PC i PlayStation 4 w formie bezpłatnej łatki, którą można już pobrać.

W edycji przygotowanej z myślą o konsoli Microsoftu znalazł się też tryb swobodnej eksploracji z cyklem dobowym. W późniejszym terminie opcja pojawi się również na komputerach i PS4, gdzie będzie oczywiście darmowa.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze