Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valve przejęło twórców Firewatch

Nowa gra studia Campo Santo wciąż powstaje.

Firma Valve przejęła studio Campo Santo, twórców interaktywnej opowieści Firewatch - deweloperzy poinformowali o dołączeniu do właściciela Valve na oficjalnym blogu.

„Naprawdę kochamy robić gry. Co więcej, bardziej konkretnie: lubimy produkować rozrywkę. Od codziennego projektowania gry, przez zarządzanie firmą, tworzenie gadżetów, spotykanie fanów na targach - wszystko to składa się na zaskakiwanie i zapewnianie radości odbiorcom” - napisali przedstawiciele studia.

„W Valve znaleźliśmy ludzi, którzy mają identyczne podejście do swojej pracy (co nie zdarza się często). Dostrzegli w nas zespół z wyjątkowym doświadczeniem i cennymi, zróżnicowanymi poglądami. Szybko stało się jasne, że do siebie pasujemy”.

Jedna z bohaterek Into the Valley of Gods

Co ważne, przejęcie studia nie zmieni planów deweloperów - wciąż trwają prace nad przygodową produkcją In the Valley of Gods, opowiadającej o dwóch archeolożkach eksplorujących ruiny w Egipcie w pierwszej połowie XX wieku.

Gra zadebiutuje już oczywiście jako produkt firmy Valve. Trafi na PC w 2019 roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze