Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niezależne Firewatch trafi na konsolę Xbox One

Z nowymi trybami rozgrywki.

W trakcie targów PAX West twórcy niezależnego Firewatch ze studia Campo Santo poinformowali, zę gra zostanie wydana na Xbox One. Na konsoli Microsoftu zadebiutuje 21 września.

Produkcja ukazała się na początku lutego na PC i PS4. Tytuł jest przygodówką, w której wydarzenia przedstawiono w perspektywie pierwszej osoby.

Gracze wcielają się w Henry'ego, strażnika patrolującego las w amerykańskim stanie Wyoming. W dużej mierze rozgrywka polega na eksploracji terenu i wypatrywaniu oznak możliwych zagrożeń pożarowych.

Nowością, która zostanie wprowadzona w wersji na Xbox One, będzie tryb pozwalający zajrzeć za kulisy prac nad projektem. W ramach specjalnej wycieczki staniemy przed zadaniem odnalezienia ukrytych w świecie gry nagrań z komentarzem autorów.

Dodatkowo niektóre miejsca na mapie pokażą, w jaki sposób powstawały określone elementy tytułu, w tym na przykład animacja głównego bohatera.

Twórcy nie zapomnieli o właścicielach pozostałych platform - wariant pojawi się na PC i PlayStation 4 w formie bezpłatnej łatki, która zostanie opublikowana w dniu premiery edycji na Xbox One.

To nie wszystko - autorzy przygotowują jeszcze tryb swobodnej eksploracji, z cyklem dobowym. Opcja najpierw dostępna będzie na konsoli Microsoftu, ale w późniejszym terminie trafi za darmo do posiadaczy komputerów i PS4.

„Mimo nieudanego zakończenia, produkcja jest bez wątpienia tytułem godnym uwagi, choć ciężko nazwać go grą wybitną” - napisał Artur w recenzji Firewatch na PC.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze