Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Małe kompendium RPG - 99 gier, które napisały historię gatunku

Przegląd najważniejszych gier RPG - od Rogue i Wizardry na Wiedźminie kończąc.

Dla wielu z nas RPG to kwintesencja gier wideo. Połączenie wciągającej fabuły, interesującego systemu walki czy odrobiny strategii podczas pojedynków potrafi na długie godziny przykuć do pada bądź klawiatury.

Nie lubisz wstępów? Przejdź na następną stronę i poznaj klasyczne gry fabularne

I niezależnie, czy są to dungen crawlery, pokroju Dungeon Master i Legend of Grimrock, nastawione na opowieść gry, jak Betrayal at Krondor oraz Dragon Age, czy w końcu „hack and slashe” w stylu Diablo - każda z tych pozycji cieszy się ogromnym uznaniem, znajdując rzesze spragnionych przygód odbiorców.

Gry RPG od zawsze odgrywały znaczącą rolę w historii naszego hobby. Jeśli przyjmiemy, że gatunek FPS-ów jest wyznacznikiem jakości grafiki, tak RPG-i od samego początku ustalały kierunki rozwoju narracji, konstruowania fabuły czy mechaniki walki.

Gdzie rozpoczyna się historia tego gatunku? Jak wyglądały jego początki i rozwój na przestrzeni lat? Jak dzisiaj wyglądają gry RPG i dokąd zmierzają?Zapraszamy do wspólnej podróży z naszym małym Kompendium. Z pewnością nie jest ono kompletne, ale mamy nadzieję, że to opracowanie choć trochę przybliży Wam piękną kartę gier fabularnych. Skupiamy się na „zachodnich” tytułach, by w przyszłości przygotować odrębną publikację poświęconą japońskim RPG-om.

Skorzystaj ze spisu treści:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze

Adam Tobojka

Contributor

Gdy nie nie gra, stara się udowodnić, że komiks współczesny dorównuje kunsztem dziełom Dostojewskiego. Tęskni za Futuramą.

Komentarze