Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najciekawsze i najdziwniejsze reklamy gier wideo

Za chwilę dalszy ciąg programu.

Reklama dźwignią handlu. Najlepszy nawet produkt, bez odpowiedniego marketingu, skazany jest na komercyjną porażkę. Nie inaczej jest z grami wideo - nawet średniej jakości tytuł, poparty skuteczną kampanią reklamową sprzeda się o wiele lepiej niż produkt dobry, ale wsparty mniejszym budżetem na promocję.

Kampanie reklamowe gier wideo możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy to reklamy „klasyczne”, polegające na zaprezentowaniu fragmentów rozgrywki i przygotowaniu materiałów promocyjnych takich jak grafiki reklamowe. Są też jednak reklamy starające się przełamać utartą konwencję i zakładające, że uwagę odbiorcy przyciągają nie tylko odpowiednio zmontowane wycinki gameplayu czy grafika z postacią, a oryginalna wizja, niekoniecznie związana z treścią gry.

Właśnie takie kampanie reklamowe chcielibyśmy przybliżyć - popularyzujące gry i systemy w niespotykany i wyjątkowy sposób, niejednokrotnie zapadające w pamięć równie mocno, co tytuły przez siebie promowane.

Zatem nie zmieniajcie kanału - ta przerwa reklamowa będzie naprawdę interesująca. Zaczynamy!

Porządek i kolejność nie są ciekawe. Kliknij tutaj, by przejść do losowej strony.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Adam Tobojka

Contributor

Gdy nie nie gra, stara się udowodnić, że komiks współczesny dorównuje kunsztem dziełom Dostojewskiego. Tęskni za Futuramą.

Komentarze