Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje film Firewatch

Sprzedano niemal milion egzemplarzy gry.

Przygodówka Firewatch doczeka się filmowej adaptacji.

Jak ujawnia serwis The Hollywood Reporter, odpowiedzialne za prace studio Campo Santo podpisało umowę z wytwórnią Good Universe („Oldboy”, „Neighbors”, „The Night Before”). Co interesujące, kooperacja obejmuje filmy i gry wideo - najpierw jednak produkcja trafi do kin.

Wydany w lutym tego roku tytuł sprzedał się w nakładzie dochodzącym do miliona egzemplarzy. W główne postacie wcielili się Rich Sommer („Mad Men”) oraz Cissy Jones (The Walking Dead).

Wydarzenia przedstawiono w perspektywie pierwszej osoby. Wcielamy w Henry'ego, strażnika patrolującego las w amerykańskim stanie Wyoming. Zabawa polega przede wszystkim na spacerach po okolicy i rozmowach z naszą przełożoną, Delilahą.

Gra imponowała głównie oprawą

„Mimo nieudanego zakończenia, Firewatch jest bez wątpienia tytułem godnym uwagi, choć ciężko nazwać go grą wybitną. Przemyślana, dobrze zrealizowana stylistyka, niesamowite widoki i fascynujące dialogi” - napisaliśmy w recenzji Firewatch.

„Bardzo rzadko udaje się spotkać inną grupę osób ceniącą te same wartości i czyniącą proces tworzenia jeszcze bardziej ekscytującym” - wyjaśnia Sean Vanaman, założyciel Campo Santo.

„Poszukiwania wyjątkowych treści są wielce ekscytujące, a w przypadku Campo Santo natychmiast poczuliśmy sympatię dla ich czarującej opowieści i kreatywnych instynktów” - dodaje Joe Drake z Good Universe. Wszyscy są podekscytowani!

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze