Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Overwatch - Bohaterowie: Torbjorn (obrona)

Inżynier z działkiem.

Torbjorn Lindholm to genialny wynalazca ze Szwecji. Jako jeden z niewielu pozostawał nieufny w stosunku do sztucznej inteligencji jeszcze przed wojną z robotami. Gdy nastał czas kryzysowy, przystąpił do Overwatch.

„Ze względu na swój geniusz w dziedzinie inżynierii Torbjörn został zwerbowany przez Overwatch i dołączył do pierwotnej grupy szturmowej w ramach organizacji” - czytamy w opisie.

Torbjorn wspierał organizację swoimi wynalazkami, a po jej likwidacji kontynuował działalność na rzecz światowego pokoju i starał się robić wszystko, by jego arsenał nie był wykorzystywany w złych celach.

Zdolności

Torbjorna najłatwiej porównać do inżyniera z Team Fortress 2. Podstawą rozgrywki tą postacią jest konstruowanie i naprawianie działka z karabinem maszynowym. Zabawa jest więc raczej statyczna.

Zbieracz złomu

Zdolność pasywna. Torbjorn może zbierać części metalu pozostawione po pokonanych wrogach i ich broni. Dzięki nim jest w stanie budować i naprawiać swoje działko.

Nitownica

Podstawowa broń bohatera strzela nitami, najlepiej sprawdza się na średnich dystansach. Alternatywny strzał to wystrzelenie stopionego metalu - wtedy broń działa jak strzelba.

Młot kowalski

Druga broń Torbjorna jest mało skuteczna w boju, służy raczej wyłącznie do naprawiania i ulepszania wieżyczki stacjonarnej.

Budowa wieżyczki

Po aktywacji zdolności możemy zbudować w dowolnym miejscu (na płaskim terenie) stacjonarną wieżyczkę. Ulepszamy ją stukając w nią młotem, o ile mamy zapas złomu.

Wykucie pancerza

Możemy wyrzucić trochę złomu przerobionego na pancerz, by wzmocnić towarzyszy lub siebie samego.

Przegrzanie

Po aktywacji superzdolności bohater wszystko robi lepiej i szybciej. Sprawniej naprawia i ulepsza wieżyczkę, zyskuje też premię do pancerza.

Dobrze ustawiona wieżyczka może zaważyć o losach meczu

Wskazówki

Torbjorn ma jedno podstawowe zadanie - to odpowiednie ustawianie wieżyczki. To postać stricte defensywna i rzadko kiedy przydaje się w ataku, choć zdarzają się sytuacje, kiedy dobrze postawione działko może przeciwdziałać zbytniemu napieraniu obrońców na atakujących.

Działko zawsze powinno być osłonięte co najmniej z jednej strony. Warto postawić je przy ścianie lub gdzieś w rogu. Wieżyczka automatycznie strzela do wrogów. Wymaga też ulepszania - maksymalnie do trzeciego poziomu, na którym jest najbardziej skuteczna.

Superzdolność najlepiej zachować na gorące sytuacje, gdy nie ma czasu na powolną budowę wieżyczki. Aktywacja Przegrzania umożliwi błyskawiczne rozstawienie i ulepszenie działka.

Wrogów starających się zbliżyć do bohatera należy potraktować nitownicą. Szczególnie alternatywny strzał jest skuteczny, a Torbjorn korzysta dzięki niemu z broni jak ze strzelby.

Uważnie rozglądaj się po lokacjach i zawsze zbieraj fragmenty metalu, by nigdy nie zabrakło zasobów do tworzenia pancerza i ulepszania wieżyczki. Pamiętaj też, by nie oddalać się od działka, by zawsze być gotowym do jego naprawy.

Następnie: Overwatch - Bohaterowie: Trupia Wdowa (obrona)

Powrót do spisu treści: Overwatch - Poradnik, Solucja

O autorze

Komentarze