Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lady Dimitrescu zostanie skrócona w dodatku do Resident Evil Village

Dla dobra graczy.

Resident Evil Village już niedługo otrzyma dodatek do Trybu Najemników, dzięki któremu wcielimy się w m.in. powszechnie uwielbianą Lady Dimitrescu. Okazuje się jednak, że aby było to możliwe, wysoka wampirzyca musi najpierw zostać odpowiednio zmniejszona.

Twórcy ze studia Capcom wyjawili, że przekształcenie Lady Dimitrescu w grywalną postać nie jest tak proste, jak mogłoby się zdawać. Antagonistkę charakteryzuje bowiem godny podziwu wzrost, wynoszący 9’6 stóp, czyli około 290 cm. Rozmiar ten skutecznie utrudniałby rozgrywkę, uniemożliwiając graczom poruszanie się po ciaśniejszych lokacjach.

Wampirzyca została więc skrócona do „skromnych” 9 stóp, czyli niespełna 274 cm. Taki wzrost pozwoli na bezproblemowe szuranie głową bohaterki po suficie, bez ryzyka potencjalnego zaklinowania się w teksturach.

W przypadku Trybu Najemników, konieczne jest, aby gracz mógł łatwo kontrolować swoją postać. Aby było to możliwe, dostosowaliśmy jej [Lady Dimitrescu] wzrost do nieco poniżej dziewięciu stóp wysokości. Na tej wysokości gracz ledwo unika wpadania na sufit” - tłumaczy Kento Kinoshita, dyrektor gry, w wywiadzie dla serwisu Polygon.

Dodatkowa zawartość Trybu Najemników zadebiutuje już 28 października, wraz z premierą złotej edycji Resident Evil Village. W nowym wydaniu gry znajdziemy także fabularne DLC oraz kamerę TPP, umożliwiającą obserwowanie rozgrywki z perspektywy trzeciej osoby.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze