Skip to main content

Resident Evil 4 Remake na gameplayu. Leon kontra piła mechaniczna

Ganado „piękniejsi” niż kiedykolwiek.

W trakcie pokazu Resident Evil Showcase, Capcom zaprezentował kolejny gameplay z oczekiwanego Resident Evil 4, a także zwiastun wprowadzający w fabułę produkcji. W obu materiałach nie zabrakło emocji i adrenaliny.

Gameplay zaczyna się w 43:45. To jedna z początkowych sekcji gry, w której Leon przedziera się przez las, by w końcu dotrzeć do hiszpańskiej wioski zamieszkałej przez Ganado - agresywnych ludzi zarażonych pasożytem. Wywiązuje się szaleńcza walka, z której Leon ledwo uchodzi z życiem. Nie mogło zabraknąć wielkiego przeciwnika z piłą mechaniczną.

Capcom zaznaczył, że wykazuje się szacunkiem do oryginału, ale wprowadza też nowe rozwiązania, by „wzmocnić główne założenia produkcji”. Jednym z takich rozwiązań jest szerszy wachlarz ataków Ganado, a także krwawy kontratak Leona, wyprowadzany nożem. Z kolei u handlarza będzie można wymienić drogocenne kamienie na przedmioty specjalne.

Zwiastun fabularny zaczyna się w 52:50. Pokazano główne postacie, monstra i odświeżone lokacje. Agent specjalny Leon S. Kennedy raz jeszcze wyruszy na poszukiwania zaginionej córki prezydenta Stanów Zjednoczonych, przetrzymywanej przez kult Los Illuminados.

Remake Resident Evil 4 zadebiutuje 24 marca na PS4, PS5 Xbox Series X/S i PC. Posiadacze wersji na PS4 będą mogli uzyskać darmowy upgrade do edycji PS5.

Zobacz także