Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mirror's Edge Catalyst - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik, opis przejścia misji i sekrety.

Witamy w poradniku i solucji do gry Mirror's Edge Catalyst. Jest to druga część oryginalnej, choć trochę niedocenionej gry autorstwa studia EA DICE. Opowiada ona o historii niejakiej Faith, której głównym zadaniem jest bycie kurierem ważnych informacji w mieście opanowanym przez twarde, polityczne zasady.

Także w drugiej części głównie spędzamy czas na bieganiu po dachach, ciasnych wnętrzach, wykonując przy tym karkołomne i ryzykowne ruchy. Po raz pierwszy gra oferuje otwarty świat i to właśnie na nim skupimy się w poradniku, oprócz oczywiście pomocy w kampanii fabularnej.

Życzymy przyjemnej zabawy!

Podstawy i opis przejścia

Przedstawiamy sterowanie oraz kwestie związane z rozwojem postaci. Jest on bardzo istotny z perspektywy rozgrywki, gdyż ulepsza on nasze umiejętności. Znajdziesz tu także dokładny opis ukończenia głównego wątku fabularnego.

Misje poboczne i znajdźki

W tej sekcji znajdziesz opisy wszystkich pobocznych misji i wskazówki do ich ukończeń, a także lokalizacje na mapach z podziałem na dzielnice. Znajdziesz także różnego rodzaju znajdźki: Gridleak, Nagrania z monitoringu, Dokumenty, Tajne torby czy też Części elektroniczne. Tutaj przedstawimy ci także wskazówki dotyczące Hakowań billboardu czy też Dostaw do skrytek.

Porady i wskazówki

- Bądź szybki, ale rób to z głową. Do większości zadań, mniejszych lub większych, możesz powrócić, aby wyśrubować lepszy wynik. Da ci to przewagę nie tylko na tablicy wyników, ale każde lepsze podejście przyniesie ci więcej punktów doświadczenia. Te zaś wymienisz na przydatny rozwój umiejętności.

- Jeżeli grasz na pececie, ustaw efekty graficzne w ten sposób, aby uzyskać jak największą płynność obrazu. Niektóre akrobacje muszą być wykonane niemal z zegarmistrzowską precyzją, dlatego duża ilość wyświetlanych na sekundę klatek jest tu bardzo istotna.

- Z rozwagą wydawaj zarobione punkty doświadczenia. Istnieje kilka podziałów umiejętności i musisz decydować się na rozwój tych, które jak najlepiej pasują do twojego stylu gry. Na przykład, jeśli nie lubisz walczyć i wolisz omijać przeciwników bokiem, lepiej wydać punkty na różnego rodzaju akrobacje niż umiejętności walki.

- W każdym momencie możesz włączyć lub wyłączyć tak zwany wzrok sprintera. Jest to ułatwienie, które podświetla na kontrastowe kolory elementy, po których można skakać, wspinać się, bujać i co ci jeszcze tylko przyjdzie do głowy. Większy współczynnik wzroku sprintera zobrazuje ci także ducha, który ułatwi ci w podjęcie decyzji co do doboru właściwej ścieżki biegu.

- Choć wspomniany wyżej duch jest pomocny, zwłaszcza gdy się zgubiliśmy, nie musisz bazować na nim całkowicie. Często nie pokazuje najlepszej drogi, zwłaszcza w pobocznych misjach, dlatego możliwie często próbuj nie korzystać z jego pomocy. Dzięki temu zawsze możesz zaoszczędzić nieco czasu, zwłaszcza, że do większości zadań możesz podejść kilkukrotnie.

- Wykonuj możliwie najwięcej zadań pobocznych oraz szukaj wszelkich sekretów. Wszystko to zaprocentuje w postaci punktów doświadczenia, które przydadzą ci się szybciej, niż myślisz.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Mirror's Edge Catalyst

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze