Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mirror's Edge Catalyst - Misja: Niech żyje ruch oporu, Odwet

Jak wyłączyć drony strażnicze i wykonać odwet na oddziałach KrugerSec.

Misję Niech żyje ruch oporu rozpoczniesz w tym samym miejscu, co poprzednią, czyli w bazie Rebeki. Po krótkim dialogu wprowadzającym w tajniki akcji, udaj się we wskazane miejsce, aby zdobyć ulepszenie liny. Od teraz będziesz mógł przyciągać ją do słabszych konstrukcji i niszczyć je, ale tylko te oznaczone przez grę.

Na początku przetestujesz możliwości nowej zabawki na drabinie, którą musisz ściągnąć, aby wspiąć się po niej na wyższy poziom. Używając nowej technologii i starych sztuczek udaj się do panelu, aby go aktywować i rozpocząć właściwą część zadania.

Przejście przez tunele i spotkanie z Ikarem

Początkowa podróż będzie pozbawiona wszelkich negatywnych niespodzianek, ale w końcu dotrzesz do miejsca, gdzie automatycznym ogniem został przygwożdżony Ikar. Nie ma co prawda zagrożenia życia, ale dopóki nie dezaktywujesz dronów, nie będzie mógł ruszyć się z miejsca.

Istnieją tylko dwie skuteczne metody przeciw dronom - dezaktywacja ich lub bardzo szybki bieg.

Biegnij zatem za wskazaniami wzroku sprintera, aby dotrzeć dwa poziomy wyżej do panelu sterującego dronami. Wykonaj na nim interakcję, po czym wróć na dół, aby porozmawiać z Ikarem. Musicie wrócić do głównego założenia misji, więc ruszaj w drogę i przejdź przez budynek, aby trafić na plac budowy.

Wyłączenie dronów strażniczych

Kolejna część misji tak naprawdę ogranicza się do ciągłego biegu. Upewnij się zatem czy masz włączony wzrok sprintera, który nie pozwoli ci się zgubić. Utrzymywanie Faith w ciągłym biegu jest kluczowe do nie zostania zabitym. Co prawda istnieje niemal stuprocentowa pewność, że zostaniesz postrzelony, ale nie na tyle, by zginąć.

Biegnij więc, skacz, wdrapuj się i wykonuj ślizgi i nie wpadnij na niezbyt mądry pomysł, aby zatrzymać się gdzieś i zaczekać, aż energia życiowa wróci do normy. Prawie cały czas będziesz w niebezpieczeństwie i nie wolno ci się zatrzymywać. Ponadto ciągłe poruszanie się ładuje ci ochronę, więc nie zostaniesz bez niczego.

W końcu dobiegniesz do panelu sterującego dronami. Użyj go, po czym przejdź do budynku obok, gdzie będziesz musiał wskoczyć na żółty kontener opuszczany przez Ikara za pomocą dźwigu.

Z Ikarem nie sposób narzekać na nudę.

Po przewiezieniu cię do sąsiedniego budynku, czeka cię powtórka z historii. Ponownie będziesz musiał wbiec na szczyt budynku, po drodze będąc ostrzeliwanym. Na końcu podróży biegnij przed siebie i wskocz bezpośrednio na hak dźwigu. Uruchomi się krótka, acz efektowna animacja, po której wylądujesz na dole, a zadanie zostanie zaliczone.

Udaj się do windy i swojej tymczasowej kryjówki, po czym do Rebeki i porozmawiaj z nią. Okaże się, że posiadacie bardzo cennego zakładnika, samą córkę Krugera.


Misja: Odwet

To dość krótkie, ale intensywne zadanie. Najpierw musisz wyłączyć antenę nadawczą przy swojej starej kryjówce. Jest to na pewno bardzo dobrze znana ci arena, na której walczyłeś z Łowcą. Różnica polega jednak na tym, że nie znajdziesz tu tego sinego przeciwnika, ale za to natkniesz się na trzy drony, bezpośrednio dezaktywowane poprzez panele umiejscowione przy nich.

Najpierw skup się na dezaktywowaniu dronów

Zacznij więc biec wokół areny, ignorując nieprzyjaciół i dezaktywuj kolejne drony. Dopiero po wyłączeniu trzech rozpraw się z wrogami, koncentrując swoje siły na wyposażonych w broń palną. Na szczęście nie doczekasz się wsparcia z ich strony, dlatego potem po prostu dezaktywuj wieżę.

Ucieczka przed KrugerSec

Teraz rozpocznie się właściwa część misji, która polega po prostu na ucieczce od oddziałów. Trzymaj się ścieżki wytyczonej przez wzrok sprintera, ignorując przy tym wszelkie wieżyczki i wszystkich nieprzyjaciół, chyba że lubisz walczyć, wówczas możesz pokonać oddziały. To już twoja decyzja.

Pamiętaj jednak, że twoim głównym celem jest aktualnie ucieczka od K-Sec i poczekanie do chwili, aż przestaną cię szukać. Gdy już ci się to uda lub dobiegniesz do wyznaczonej kryjówki, misja dobiegnie końca.


Następnie: Mirror's Edge Catalyst - Misja: Więzień X

Powrót do spisu treści: Mirror's Edge Catalyst - Poradnik, Solucja

Komentarze

More On Mirror's Edge Catalyst

Najnowsze artykuły