Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mirror's Edge Catalyst - Misja: Przyjdź królestwo twoje

Dostań się do królestwa, aby skonfrontować posiadane informacje dotyczące Noah.

Udaj się do miejsca bytowania Dogena. Mężczyzna zgodzi ci się pomóc, pomimo wciąż aktualnie obowiązującego długu z twojej strony. Po wprowadzającej animacji połączysz się z Plastic, która do tej pory przeanalizowała zdobyte przez ciebie dane w poprzednim zadaniu. Dowiesz się dość ciekawych rzeczy, które zaważą na dalszym prowadzeniu historii. Na razie jednak udaj się do znacznika misji.

Po rozmowie z Caitlyn udaj się niedaleko, aby porozmawiać jeszcze z Ikarem. Poprosisz o pomoc w pilnowaniu Rebeki, która może zagrozić twoim planom ze względu na swoją wyraźną porywczość. Kobieta jednak obiecała zabrać Caitlyn do miejsca o nieco lepszym standardzie. Wciąż jednak pozostaje więźniem.

Odnalezienie Królestwa i poszukiwania Noah

Twoim aktualnym zadaniem jest dotarcie do tajemniczego Królestwa, gdzie przetrzymywany jest Noah. Włącz wzrok sprintera, aby nie przedłużać poszukiwania drogi do celu. Ścieżka będzie dość urozmaicona, bo prowadzona przez podziemia, co jest dość nietypowe dla dotychczasowego przemieszczania się pomiędzy punktami misji.

Tym wejściem dotrzesz do tak zwanego Królestwa

W końcu trafisz na widoczne na powyższym obrazku wejście, z którego przejdziesz szybami wentylacyjnymi i przez kolejne wąskie korytarze. Na tym etapie będziesz spotykać pojedynczych przeciwników, którzy nie powinni sprawiać ci zbyt dużych problemów. Możesz z nimi nawiązać walkę lub po prostu zignorować i przebiec dalej w kierunku znacznika misji.

Zbadanie wnętrza Królestwa

Im dalej jednak, tym większe grupy wrogów będziesz spotykać. Twoim wyborem pozostaje to, co z nimi zrobisz. W końcu natkniesz się na charakterystyczną wiązkę czarnego i podświetlonego na żółto przewodu - to właśnie wzdłuż niego powinieneś kontynuować swoją podróż.

Po jakimś czasie dotrzesz do cel, a w jednej z nich znajduje się kobieta imieniem Aline. W krótkim przerywniku filmowym dowiesz się od niej o planach i aktualnych pracach Krugera, zaś kobieta na końcu poprosi cię o uwolnienie jej, za które zrewanżuje się pomagając ci. Oczywiście będziesz musiał przystać na prośbę i uwolnić Aline za pomocą interakcji z pobliskim terminalem.

Teraz udaj się przez najbliższe czerwone drzwi, a następnie przez szyb wentylacyjny i korytarze, gdzie w końcu natkniesz się na długi biały korytarz. Czeka cię tam nieco walki z różnego rodzaju nieprzyjaciółmi, choć nie będą stanowić zbyt dużego wyzwania. Cały czas korzystaj ze wzroku sprintera, który doprowadzi cię do pokoju przesłuchań.

Ucieczka z Królestwa

Spotkasz się z Noah, choć finał przerywnika filmowego może okazać się dość zaskakujący. Twoim głównym zadaniem w tym momencie jest ucieczka z Królestwa. Na początku więc zlikwiduj grupkę przeciwników, po czym biegnij na złamanie karku do windy towarowej, która wwiezie cię na wyższy poziom.

Dalsza część ucieczki do tuneli OmniStatu będzie skutkować ciągłym atakowaniem ze strony oddziałów KrugerSec. Wskocz po skrzyni na pomarańczową ścianę, na której będzie prowadzony ostrzał w twoją stronę. Zignoruj lub pokonaj nieprzyjaciół i biegnij dalej, aż wskoczysz na duży materac na niższym poziomie. Chwilę później misja dobiegnie końca, ale wpierw porozmawiaj z Ikarem.


Następnie: Mirror's Edge Catalyst - Misja: Sprawy rodzinne

Powrót do spisu treści: Mirror's Edge Catalyst - Poradnik, Solucja

Komentarze