Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mapa Muzeum zniknęła z Call of Duty: Modern Warfare 2

Nikt nie wie, gdzie się podziała.

Jedną z map dostępnych w przedpremierowych testach Call of Duty: Modern Warfare 2 było pustynne muzeum. Teraz - po premierze pełnej wersji - po miejscówce nie ma ani śladu.

Podczas bety oferowano cztery lokacje: Farm 18, Mercado Las Almas, Breenbergh Hotel oraz właśnie Valderas Museum. Tego ostatniego już w grze nie ma. Activision nie chce komentować, skąd taka decyzja, co tylko potęguje spekulacje fanów.

Część graczy zauważa, że lokacja była po prostu zbyt duża na potyczki „6 na 6”, więc jej usunięcie jest mile widziane i świadczy o tym, że twórcy wzięli sobie do serca przedpremierową krytykę. Z drugiej strony nie brakuje jednak głosów, że winne jest zbytnie podobieństwo do prawdziwego świata.

Miejscówkę umieszczono w Hiszpanii, lecz projekt był mocno inspirowany Getty Center, muzeum w Kalifornii. To mogło być może wywołać pewne kontrowersje. Warto przypomnieć, że jedna realistyczna mapa zniknęła z Call of Duty: Modern Warfare 2 już wcześniej - mowa o Grand Prix, wzorowanym na rzeczywistej trasie w Singapurze.

Ta ostatnia lokacja jest jednak dostępna w pełnej wersji, choć pod zmienioną nazwą - Crown Raceway. Kto wie, być może po wprowadzeniu odpowiednich zmian powróci także Muzeum. Obecnie miejsca na rywalizację z pewnością nie brakuje - twórcy przygotowali dziesięć map „6 na 6” na premierę.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze