Skip to main content

Zaginął wszelki ślad po mapie Grand Prix w Call of Duty Modern Warfare 2

Choć miała pojawić się w wersji beta.

Wygląda na to, że Activision zrezygnowało z mapy Grand Prix w Call of Duty: Modern Warfare 2. Lokacja miała pojawić się jeszcze w wersji beta, lecz obecnie w sieci trudno znaleźć jej ślady w oficjalnych źródłach.

O sprawie poinformował serwis CharlieIntel. Odpowiedzialne za grę studio Infinity Ward usunęło wszelkie wzmianki o lokacji z mediów społecznościowych, włącznie z wpisami na Twitterze i materiałem wideo promującym poziom - rozgrywający się na terenie toru wyścigowego.

Skąd taka decyzja? Część fanów uważa, że problemem są kwestie licencyjne. Jeden z użytkowników forum ResetEra zwrócił uwagę, że mamy (lub też mieliśmy) do czynienia z wierną kopią rzeczywistej trasy w Singapurze, gdzie rywalizują choćby kierowcy Formuły 1.

Inna teoria zakłada, że mapa wróci, ale późniejszym terminie. Zmagania F1 w prawdziwym świecie na torze w Singapurze odbędą się bowiem już 2 października. Prawdopodobne jest, że twórcy uznali, iż prowadzenie zbrojnych potyczek podczas testów Call of Duty: Modern Warfare 2 w podobnym terminie byłoby nie na miejscu (choć beta trwa tylko do 26 września).

Zobacz także