Skip to main content

Life is Strange: Before the Storm - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, wszystkie wybory i konsekwencje, porady ogólne.

Witamy w poradniku i solucji do gry Life is Strange: Before the Storm. Znajdziesz tutaj dokładny opis przejścia całej produkcji z podziałem na epizody, a także wszystkie wybory i ich konsekwencje w kluczowych momentach rozgrywki. Pokazujemy także jak wybrać backtalk challenge, czyli pojedynki słowne.

Life is Strange: Before the Storm to prequel dobrze przyjętego przez graczy i krytykę tytułu, za który odpowiadała francuska firma Dontnod. W pierwszej części gry poznaliśmy historię Max Caulfield i jej koleżanki, Chloe Price. To właśnie w drugą z wymienionych dziewczyn wcielamy się w tegorocznej części gry, za którą odpowiedzialna jest inna firma, Deck Nine.

Na chwilę obecną gra Life is Strange: Before the Storm wydana jest tylko w angielskiej wersji językowej, dlatego w treści poradnika znajdziesz nazwy i opcje dialogowe w tym właśnie języku oraz nasze tłumaczenia.

Życzymy udanej przygody i przyjemnej lektury!


Opis przejścia

W tym miejscu znajdziesz dokładny opis przejścia wszystkich epizodów gry. Poruszamy w nim także kwestie ważnych wyborów i ich konsekwencji.

Epizdod 1: Awake

Epizdod 2: Brave New World

Epizdod 3: Hell is empty


Wybory i konsekwencje

W tym miejscu znajdziesz wszystkie wybory i konsekwencje dla każdego z epizodów gry.


Sekrety i znajdźki

W tym miejscu zapoznasz się ze wszelkimi tajemnicami, jakie skrywa przed tobą gra. Głównie skupimy się na miejscach, gdzie główna bohaterka może zrobić graffiti.


Porady ogólne

- Podczas rozgrywki przyglądaj się wszystkim możliwym przedmiotom i korzystaj ze wszelkich opcji dialogowych. Wiele z takich interakcji otworzy przed tobą nowe możliwości i opcje rozmów z różnymi bohaterami. Poznasz także w lepszy sposób świat przedstawiony w grze.

- Nowością w grze jest wprowadzenie tak zwanych Backtalk Challenge, czyli pojedynków na argumenty i pyskowanie, w których szybko musimy wybierać odpowiednie opcje dialogowe, aby przegadać naszego opononenta.

- W takich chwilach umieściliśmy prawidłowe odpowiedzi w treści naszego poradnika. Gdy jednak nie uda ci się wygrać podjętej próby, nie przejmuj się - tuż przed nimi gra dokonuje automatycznego zapisu, więc będziesz mógł wrócić do momentu sprzed rozpoczęcia takiego dialogu.

- Wszystkie ważne wybory będą specjalnie oznaczone przez wibrujący ekran i wytłumione dźwięki gry. Są to najbardziej istotne wybory, które na pewno będą miały swoje konsekwencje. Dobrze się zastanów, jaką opcję wówczas wybrać.

- Konsekwencje mają także inne wybory, z pozoru błahych rzeczy. Te mogą mieć wpływ na mniej ważne elementy gry, na przykład zmieniające któryś dialog czy umiejscowienie przedmiotu.

Zobacz także